Ryszard Petru rozlicza PiS

Były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru po dłuższej nieobecności powrócił na nagłówki portali internetowych. Wszystko z powodu jego komentarza, w którym brutalnie zaatakował rząd PiS. Prawo i Sprawiedliwość chwali się osiągnięciami swojego rządu, a Petru wytyka największe grzechy. Kto ma rację?

Ryszard Petru wbija szpilę w rząd PiS

Na pierwszych stronach gazet dymisja Łukasza Szumowskiego, ale Ryszard Petru postanowił być oryginalny i nie skomentował odejścia ministra zdrowia. Skupił się za to na sierpniowych osiągnięciach rządu Prawa i Sprawiedliwości. Były przewodniczący Nowoczesnej, a także doradca Leszka Balcerowicza wytyka, jak wygląda sierpień w wykonaniu PiS.

Najwyższa od 19 lat inflacja, największy spadek płac, najgłębszy spadek PKB – komentuje Ryszard Petru na swoim koncie w mediach społecznościowych.

Czy rzeczywiście Polakom żyje się tak źle, jak sugeruje Ryszard Petru? Wszak mamy do czynienia z kryzysem gospodarczym, wywołanym przez pandemię koronawirusa. Warto mieć na uwadze fakt, że Polska przechodzi przez niego łagodniej, niż inne, bogatsze kraje Europy. Dlatego też słowa Ryszarda Petru należy uznać za atak na obóz Prawa i Sprawiedliwości. Pytanie tylko, co chce osiągnąć takim działaniem?

Uszczypliwie do opinii Petru odnieśli się Internauci. „To teraz Rysiu pomyśl, co by było, gdyby rządziła Nowośmieszna (Misiło, Zembaczyński, Szłapka, Gasiuk, Lubnauer) – kamień na kamieniu by nie pozostał!” – napisał jeden z nich.

GORĄCE TEMATY NA NEWSBOOK.PL:

  1. Kolejny minister odchodzi z rządu PiS. Rozpoczęła się prawdziwa rewolucja, kto następny?
  2. Piękna polityk SLD zaszalała. W sieci pojawiły się jej gorące zdjęcia i nagrania
  3. Naukowcy z NASA ostrzegają. Potężna asteroida coraz bliżej Ziemi. Znamy jej rozmiary i prędkość
  4. Borys Budka przestanie być przewodniczącym Platformy Obywatelskiej? Pojawia się zaskakujące nazwisko jego potencjalnego następcy
  5. Putin traci cierpliwość do Białorusi. Może dojść z pewnością do nagłego zwrotu akcji

Zobacz również: