NASA o asteroidzie

Naukowcy z NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) nie mają najmniejszych wątpliwości, że gigantyczna asteroida znajduje się coraz bliżej Ziemi. Jako kluczową podają datę 1 września, bo właśnie wtedy, potężny obiekt ma zbliżyć się do naszej planety.

NASA informuje o potężnych rozmiarów asteroidzie

Agencja rządowa Stanów Zjednoczonych uspokaja jednak wszystkich zainteresowanych. Nie ma praktycznie ryzyka, że asteroida uderzy w Ziemię. Jednak już same wymiary obiektu, który zbliża się do naszej planety i znajdzie się bliżej niej, niż księżyc wywołują zawroty głowy.

Asteroida, która 1 września powinna znaleźć się najbliżej Ziemi może mieć blisko 50 metrów średnicy! Naukowcy z NASA obliczyli także, że obiekt porusza się z prędkością przekraczającą 29 tysięcy kilometrów na godzinę.

Nie ma praktycznie możliwości, by asteroida znalazła się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Mówiąc wprost – uderzyła w nią, to NASA i tak uznała ją za bardzo niebezpieczną. To z powodu skutków, jakie mógłby wywołać jej bliski kontakt z naszą planetą. Te były by bardzo dramatyczne. Uderzenie asteroidy, według badań NASA wyzwoliłoby energię równoważną 1480 megaton trotylu.

Asteroida 2011 ES4 nieubłaganie zbliżająca się w kierunku Ziemi wywołałby więc dużo większe spustoszenie, niż największa bomba, która została zrzucona na świecie. Miała ona energię równoważną 57 megaton trotylu.

Mamy głęboką nadzieję, że naukowcy z NASA nie pomylili się w swoich obliczeniach. W ten sposób choć asteroida znajdzie się bardzo blisko Ziemi, nie zagrozi naszej planecie.

GORĄCE TEMATY NA NEWSBOOK.PL:

    1. Marzena Kipiel-Sztuka, popularna Halinka Kiepska ma problemy. Wyjawiła całą prawdę
    2. Michał Wiśniewski mógł zarabiać 200 tysięcy złotych. Lider „Ich Troje” przyznaje, dlaczego odrzucił intratną propozycję
    3. Piękna polityk SLD zaszalała. W sieci pojawiły się jej gorące zdjęcia i nagrania
    4. Piotr Woźniak-Starak marzył o tym od dawna. Zyskałby sławę i jeszcze większe pieniądze
    5. Naukowcy z NASA ostrzegają. Potężna asteroida coraz bliżej Ziemi. Znamy jej rozmiary i prędkość

Zobacz również: