Bartosz Arłukowicz kpi z Szumowskiego

Łukasz Szumowski, który złożył dymisję z urzędu ministra zdrowia jest atakowany niemalże przez całą opozycję. Tym razem na ostre słowa krytyki zdecydował się Bartosz Arłukowicz, który w przeszłości także szefował jednemu z najważniejszych resortów. Polityk Koalicji Obywatelskiej delikatnie mówiąc, nie zostawił na Szumowskim suchej nitki.

Bartosz Arłukowicz mówi o ucieczce Szumowskiego

Arłukowicz to lekarz pediatra, który szefował Ministerstwu Zdrowia w latach 2011-2015, najpierw w gabinecie Donalda Tuska, a później u boku Ewy Kopacz. Delikatnie mówiąc, jego rządy nie są wspominane najlepiej przez obywateli. Mimo tego, Bartosz Arłukowicz zdecydował się skrytykować swojego następcę Łukasza Szumowskiego, który właśnie złożył rezygnację z ministerialnej teki.

Jesteśmy prawdopodobnie jedynym krajem w Europie, w którym w środku pandemii kierownictwo Ministerstwa Zdrowia chyłkiem, z dnia na dzień, porzuca swoją pracę – komentuje Bartosz Arłukowicz.

W słowach byłego ministra zdrowia w rządzie Platformy Obywatelskiej, a obecnie europosła tejże formacji nie mogło zabraknąć również uszczypliwości. Arłukowicz porównał Łukasza Szumowskiego do kapitana, uciekającego z tonącego okrętu.

To w pełni symboliczna ucieczka kapitana i oficera z tonącego statku. A ludzie na pokładzie. Bo nie o pandemię i ludzi tu chodziło – kpi Arłukowicz.

źródło: Twitter

GORĄCE TEMATY NA NEWSBOOK.PL:

  1. Kolejny minister odchodzi z rządu PiS. Rozpoczęła się prawdziwa rewolucja, kto następny?
  2. Piękna polityk SLD zaszalała. W sieci pojawiły się jej gorące zdjęcia i nagrania
  3. Naukowcy z NASA ostrzegają. Potężna asteroida coraz bliżej Ziemi. Znamy jej rozmiary i prędkość
  4. Borys Budka przestanie być przewodniczącym Platformy Obywatelskiej? Pojawia się zaskakujące nazwisko jego potencjalnego następcy
  5. Putin traci cierpliwość do Białorusi. Może dojść z pewnością do nagłego zwrotu akcji

Zobacz również: