Leszek Balcerowicz: Morawiecki traktuje ludzi jak idiotów

Mateusz Morawiecki w bardzo pochlebnych słowach wypowiedział się o rezygnującym z urzędu ministra zdrowia Łukaszu Szumowskim. To nie może zresztą dziwić. Trzeba przyznać, że Szumowski przeprowadził Polaków obronną ręką przez pandemię koronawirusa. Słowa Morawieckiego nie spodobały się jednak Balcerowiczowi. Były minister finansów, czy szef Narodowego Banku Polskiego, Leszek Balcerowicz stwierdził, że Morawiecki traktuje ludzi idiotów. Konkretnie rzecz ujmując, poszło o kilka słów z przemówienia Premiera RP.

Leszek Balcerowicz grzmi na Mateusza Morawieckiego

O tym, że Leszek Balcerowicz jest zaciekłym przeciwnikiem rządów Prawa i Sprawiedliwości nie trzeba nikomu przypominać. Były prezes NBP niemalże na każdym możliwym kroku daje pstryczek w nos, czy to Morawieckiemu, Kaczyńskiemu, czy Prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Tym razem od Balcerowicza oberwał pierwszy z nich, Premier RP Mateusz Morawiecki.

Balcerowicz pokusił się o komentarz do nagrania konferencji prasowej Mateusza Morawieckiego, na której ten chwalił Szumowskiego. Premier Rzeczypospolitej Polskiej przyznał otwarcie, że to, co dokonał Łukasz Szumowski uratowało polską służbę zdrowia, a także życie i zdrowie dziesiątek tysięcy Polaków. Balcerowicz postanowił sobie z tego zakpić.

Morawiecki jest wiarygodny na miarę 1 mln aut elektrycznych wyprodukowanych w Polsce.A przy tym ma wybiórczą pamięć: co z milonami złotych, które wsiąkły pod rządami Szumowskiego w MZ?Mówiąc krótko: Morawiecki traktuje ludzi jak idiotów – skomentował Leszek Balcerowicz.

źródło: Twitter

GORĄCE TEMATY NA NEWSBOOK.PL:

  1. Kolejny minister odchodzi z rządu PiS. Rozpoczęła się prawdziwa rewolucja, kto następny?
  2. Piękna polityk SLD zaszalała. W sieci pojawiły się jej gorące zdjęcia i nagrania
  3. Naukowcy z NASA ostrzegają. Potężna asteroida coraz bliżej Ziemi. Znamy jej rozmiary i prędkość
  4. Borys Budka przestanie być przewodniczącym Platformy Obywatelskiej? Pojawia się zaskakujące nazwisko jego potencjalnego następcy
  5. Putin traci cierpliwość do Białorusi. Może dojść z pewnością do nagłego zwrotu akcji

Zobacz również: