Mężczyzna z Afryki Północnej został aresztowany w związku z gwałtami na studentkach w Brukseli. Udając kierowcę taksówki zwabiał młode kobiety do samochodu i potem gwałcił.

20-letnia ofiara – studentka z Université Libre de Bruxelles – zeznała, że sprawca  zgwałcił ją około półtora tygodnia temu, po tym jak stwarzając pozory taksówkarza zabrał ją do swego auta.

Następnego dnia, ofiara opisał  swoje doświadczenia na stronie Facebook, aby ostrzec innych potencjalnych ofiar.

„Myślę, że on nadal  krąży i obserwuje pijane dziewczęta chodzące samotnie. Zatrzymuje się i udaje, że jest taksówkarzem. Mówi, że ​​zawiezie cię do twojego domu. Tyle że on zbiera dziewczęta z dala od Brukseli, aby je zgwałcić” – napisała ofiara zboczeńca.

Po tym wpisie zgłosił się kolejne ofiary dewianta, składając podobne zeznania.

Prokuratura w Brukseli  potwierdziła w miniony piątek, że 44-letni mężczyzna, który jest określany jako YB, został aresztowany i oskarżony o gwałty na osobach dorosłych, używając  przemocy i gróźb bronią.

To nie jest pierwszy przypadek, że migranci udawali kierowców taksówek, aby zwabić niczego nie podejrzewające kobiety do swoich pojazdów, aby potem je zgwałcić.

W styczniu, Mohammed Awais, lat 28, został skazany przez sąd w Londynie na dziewięć lat więzienia, po tym udawał kierowcę Ubera i zabrał do auta pijaną kobietę, aby ją zgwałcić.

W sierpniu 26-letni nielegalny imigrant z Bangladeszu został aresztowany w Bordeaux, po tym jak został oskarżony o  zgwałcenie studentki. On także udawał kierowcę Ubera.  Zawiózł ofiarę do jej mieszkania i tam  zgwałcił.

Zobacz również: