Dwóch 14-latków zostało zatrzymanych w związku ze sprawą pobicia księdza w Mosinie (woj. wielkopolskie). W niedzielę wieczorem wikariusz z tamtejszej parafii zastał grupę osób pijących alkohol w przedsionku kościoła. Kiedy duchowny zwrócił im uwagę, został uderzony.

W związku z pobiciem księdza w Mosinie zatrzymano dwóch młodych ludzi. – Policjanci ustalili ich tożsamość na podstawie nagrań z monitoringu. Dzięki uzyskanym informacjom okazało się, że to czternastolatkowie z miejscowej szkoły – powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji  w rozmowie z PAP.

Rzecznik policji dodał, że jeden z 14-latków został zatrzymany w poniedziałek po południu w swoim domu, drugi sam zgłosił się na policję. Po przesłuchaniu nastolatków policjanci zdecydują o tym jakie dalsze kroki podjąć w stosunku do zatrzymanych.

W niedzielę po wieczornej mszy około godz. 21.40 jeden z księży parafii w Mosinie pod Poznaniem zastał w kościelnym przedsionku grupę trzech osób, które miały pić alkohol, a jedna oddawać mocz. Duchowny miał zostać uderzony w twarz po tym, jak zwrócił uwagę na zachowanie młodych ludzi.

W sprawie zabrał głos także rzecznik archidiecezji poznańskiej ks. Maciej Szczepaniak. Poinformował on, że zaatakowany został jeden z wikariuszy mosińskiej parafii.– Według jego relacji próbował on powstrzymać agresywnych mężczyzn przed profanacją świątyni. Księdzu udzielono pomocy medycznej – dodał Szczepaniak.

Jak poinformowała policja, ksiądz nie odniósł poważnych obrażeń. Funkcjonariusze liczą, że trzeci nieletni uczestnik zdarzenia sam zgłosi się na komisariat.

źródło: PAP

Zobacz również: