fot. symboliczne Policja

Policjanci, którzy patrolowali okolice starego miasta w Mielcu  zauważyli kobietę, która była niekompletnie ubrana, zakrwawiona i miała poparzone nogi. Mundurowi wezwali pogotowie i zaczęli szukać świadków, którzy mogli pomóc ustalić, kto wyrządził krzywdę 35-latce. W trakcie śledztwa okazało się, że 29-letni mężczyzna najpierw pobił ją, a potem oblał łatwopalną substancją, a następnie podpalił.

Policjanci z Mielca ustalili, że 35-letnia kobieta przebywała w miejscu, w którym gromadzą się bezdomni. Tam właśnie została pobita, oblana łatwopalną substancją i podpalona.

35-latka została przewieziona karetką do szpitala. Lekarze zdiagnozowali u niej obrażenia głowy i oparzenia nóg 2 i 3 stopnia. Po kilku godzinach policjanci zatrzymali sprawcę zdarzenia. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Mielca. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu.

Po przesłuchaniu 35-latki i świadków zdarzenia mundurowi ustalili, że podpalenie miało być okrutną formą zemsty ze strony 29-latka. Dzień wcześniej kobieta piła z nim alkohol i miała mu ukraść pieniądze. 29-latek odpowie teraz za narażenie 35-latki niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Sąd zdecydował, że mężczyzna  spędzi najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za narażenie kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

źródło: fakt24