Policja przeszukała dom popularnego, polskiego youtubera. Przeprowadzono także rewizję mieszkań kilku innych osób, które współtworzyły z nim kanał Lord Kruszwil.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli telefony, komputery oraz liczne dyski, które należały do twórców kanału.
Wszystkie znalezione przez śledczych nośniki zostaną poddane szczegółowej analizie biegłych. Chodzi o treści, związane z molestowaniem i wykorzystywaniem dzieci.

Zawiadomienie na temat działalności twórców kanału Lord Kruszwil wpłynęło do prokuratury na początku czerwca bieżącego roku. Dotyczy ono kilku filmów, na których twórcy nakłaniają 10-letniego chłopca, aby dotykał pośladki przechodzących kobiet i je oceniał.

Sieć partnerska, z którą współpracował dotąd Lord Kruszwil, zerwała z nim kontrakt. Kanał został także zablokowany przez platformę Youtube na okres 3 miesięcy. Twórcy zaczęli publikować filmy na nowym profilu.
Jak tłumaczył główny prowadzący kanał, Marek Kruszel, „chciał nagrać śmieszny filmik”.
– Myślę, że każda, chociażby troszeczkę myśląca osoba, wchodząc na taki film ogarnie, że to jest robione pod show, po to żeby się śmiać – tłumaczył Marek Kruszel, jeden z twórców.

Przypomnijmy, że za wspomniany wyżej czyn sprawcom może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

 źródło: Radio Zet.pl

Zobacz również: