BOLESŁAWIEC: Był zwolennikiem kary śmierci. Zamordował partnerkę i dziecko

0

– Pacjent był w stanie ogólnym niezłym, przy tym był taki niekoniecznie przytomny, zorientowany. Wyszło, że jednak był pod wpływem narkotyków – powiedziała Polsat News o Sebastianie R. Ewa Wizgird, specjalista chirurgii ogólnej w szpitalu w Bolesławcu. Mężczyzna podejrzewany jest o zamordowanie partnerki i dziecka, które wyrzucono przez okno.

Do rodzinnej tragedii w Bolesławcu (Dolnośląskie) doszło w piątek nad ranem w bloku przy ul. Kilińskiego.

„W trakcie domowej awantury 32-letni Sebastian R. przy użyciu noża zaatakował swoją konkubinę oraz ich 3,5-letnie dziecko. Mężczyzna zadawał swoim ofiarom ciosy nożem. W trakcie zdarzenia kobiecie udało się wyjść z mieszkania na klatkę schodową, gdzie dalej była atakowana przez sprawcę. Zauważył to jeden z mieszkańców budynku, który wyszedł na klatkę schodową. Wówczas napastnik ponownie wbiegł do mieszkania” – poinformowała prokuratura.

Sąsiedzi wezwali policję. Funkcjonariusze znaleźli na schodach 32-letnią kobietę z licznymi ranami. Nie udało się jej uratować.

Pod oknami mieszkania leżało ciało dziecka, które wcześniej zostało z niego wyrzucone.

Gdy policjanci weszli do mieszkania, Sebastian R. zaatakował ich nożem, dlatego użyli oni broni. Postrzelili 32-latka w brzuch.

– Pacjent trafił do nas z raną postrzałową jamy brzusznej. Była to rana powierzchowna powłoki brzucha – poinformowała Wizgirg. Aby zbadać wnętrze jamy brzusznej mężczyzny, konieczna była operacja.

– Zachowywał się dosyć agresywnie i całkowicie negował wszystko co należy wykonać, co można zrobić. Nie wyrażał zgody na operację przez dłuższy czas. Lekarze sami podjęli decyzję, że go zoperują – dodała.

Okazało się, że kula nie uszkodziła żadnych narządów wewnętrznych. – Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, chyba, że pojawią się jakieś dodatkowe powikłania ze względu na jego stan po narkotykach – powiedziała Wizgird.

 Jej słowa potwierdził lekarz, który operował Sebastiana R. – Na początku był agresywny. Kontakt był słaby, z uwagi na jego stan prawdopodobnie po narkotykach. Przy pobieraniu krwi musiało go trzymać kilka osób. Szarpał się, kontakt był zaburzony, mówił o jakieś misji od Boga. To było chaotyczne i sprawiało wrażenie nielogicznego. Na zadawane pytania co się stało mówił, że zabił dziecko i żonę – powiedział portalowi istotne.pl Adam Gryc, lekarz oddziału chirurgicznego szpitala w Bolesławcu.

– Sytuacja wyglądała dosyć dramatycznie. Dostawał leki uspokajające bo był agresywny i pobudzony – dodał.

32-latek przebywa na oddziale chirurgii. Jest pilnowany przez policjantów. Według lekarzy powinien opuścić szpital w ciągu kilku dni.

Sebastiana R. znają lokalni dziennikarze. Był on aktywnym obserwatorem i komentatorem życia miasta.

–  Korespondował z nami. Od dwóch lat przesyłał informacje co się wydarzyło w mieście, był też łowcą burz. Przesyłał bardzo fajne zdjęcia. Tym większe było zaskoczenie, gdy się zorientowaliśmy, że to właśnie on – powiedział Polsat News Krzysztof Gwizdała z portalu istotne.pl.

Według niego 32-latek „komentował dość często i bardzo radykalnie”.

– Pod informacją o mężczyźnie, który przyłożył kijem golfowym pijanemu natrętowi w obronie kobiety, napisał: „Brawo! Oko z oko. Ząb za ząb!”. Natomiast o kobiecie, która zabiła nożem dwie córeczki, napisał, że „kara śmierci to za mało!” – opowiadał Gwizdała.

– Chłopak oprócz tego, że tak radykalnie się wypowiadał brał też udział w akcjach charytatywnych. Sam je nawet organizował – dodał.

Jego słowa potwierdza Tadeusz Kupczak dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławcu.

– Pan Sebastian brał udział jako wolontariusz w Szlachetnej Paczce, pomagał innym rodzinom – mówił reporterowi Polsat News.

Kupczak przekazał, że rodzina od roku była pod opieką ośrodka, ponieważ w domu często dochodziło do awantur. Jak dodał działania ośrodka wspierał kurator sądowy.

– Współpraca z rodziną układa się bardzo dobrze. Nie było żadnych niepokojących sygnałów. Ta sytuacja, to dla nas wielkie zaskoczenie. Wczoraj o godz. 16 był tam kurator sądowy i nic nie wskazywało na to, że może dojść do tragedii – przekazał

Prokuratura poinformowała, że Sebastian R. zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty, „gdy tylko pozwoli na to stan jego zdrowia”. Mężczyzna będzie również poddany badaniom przez biegłych psychiatrów.

Prokuratura ustaliła również, że mężczyzna był już w przeszłości karany. „10 lat temu był skazany za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą. Skazanie uległo zatarciu, w związku z czym aktualnie jest on osobą niekaraną sądownie” – głosi treść komunikatu.

Jeśli Sebastian R. usłyszy zarzuty, będzie mu groziło dożywocie.

źródło: polsatnews.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ