Rodzina sprzedała na Facebooku 17-letnią córkę za 500 krów, trzy samochody i 9678 dolarów

0

Rodzina sprzedała na Facebooku swoją 17-letnią córkę. Kupił ją mężczyzna, który zaoferowała  najwyższą cenę: 500 krów, trzy samochody i 9678 USD. Eksperci od handlu ludźmi ostrzegają, że Facebook jest używany jako „rynek niewolników”.

Nastolatka został sprzedana i ożeniła się z biznesmenem Kokem Alatem 9 listopada po licytacji na Facebooku pomiędzy pięcioma mężczyznami z Sudanu Południowego, wśród których był znany polityk. David Mayom Riak, jeden z mężczyzn, który złożył ofertę kupna nastolatki, jest zastępcą gubernatora w Eastern Lakes State, a on zaoferował 250 krów jako posag. Powiedział ob. południowo sudańskiemu Radiu Tamazuj: – Znam tę rodzinę bardzo dobrze, ponieważ byliśmy sąsiadami. Obiecałem rodzinie wyjść za mąż za ich córkę, odkąd była jeszcze młoda.

The Sun donosi jednak: „Zwycięzcą 3 sierpnia został Alat po tym, jak jego ojciec zaoferował 500 krów, trzy samochody audi V8 i 9678 dolarów – powiedział rzecznik organizacji charytatywnej Plan International”.

Na zdjęciu ze ślubu dziewczyna siedzi obok swojego męża, który podobno ma już dziewięć żon, w białej sukience i patrzy przed siebie z pustym, pozbawionym emocji wyrazem twarzy .

Kolejne zdjęcie z rzekomej aukcji pokazuje wysoką bez wyrazu dziewczynę stojącą obok uśmiechniętego mężczyzny.

Rzecznik Facebooka skomentował to zdarzenie: „Każda forma handlu ludźmi, niezależnie od tego, czy sa to posty, linki stron, reklamy lub grupy koordynujące tę działalność nie są dozwolone na Facebooku.”

George Otim, dyrektor krajowy Planu Międzynarodowego Sudanu Południowego, powiedział: – To barbarzyńskie wykorzystanie technologii przypomina współczesne  targi  niewolników. To, że dziewczyna może zostać sprzedana  na największym na świecie portalu społecznościowym w dzisiejszych czasach, jest nie do uwierzenia. Chociaż posagi są często używane w małżeństwach w południowosudańskiej kulturze, to nic nie może usprawiedliwiać sposobu, w jaki ta dziewczyna – która wciąż jest dzieckiem – traktowana jest jedynie jako przedmiot, sprzedawana mężczyźnie gotowemu do zaoferowania większej ilości pieniędzy i dóbr.

Monica Adhiue z National Alliance for Women Lawyers z Południowego Sudanu potępiła aukcję jako :szokującą i smutną”.  – Ta praktyka jest rażącym naruszeniem praw człowieka i narusza prawa dziewczynki.

bazi

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ