Mogłoby się wydawać, że loft pełen blasku to oksymoron, jednak wprost przeciwnie – to jeden z największych obecnie trendów wnętrzarskich. Surowy styl industrialny opływający w srebrne dodatki kusi i zachwyca. A elementy z konglomeratów kwarcytowych Technistone w szarych odcieniach stanowią dla nich ponadczasowe i niezwykle eleganckie tło.

Styl loftowy do tej pory kojarzył się z wnętrzami starych fabryk, przez co w przestrzeniach utrzymanych w tej konwencji dominował surowy wystrój. Jak się jednak okazuje, popularne lofty niejedno mają imię. Ceglana ściana, betonowa posadzka czy metalowe meble świetnie współgrają także z posrebrzanymi dodatkami, dając w konsekwencji modne, ale i pełne blasku przestrzenie, które w świecie urządzania wnętrz określa się mianem Silver Loft. Podstawą aranżacyjną projektów tego typu mogą być elementy wykonane z konglomeratów kwarcytowych Technistone, czyli kamieni udoskonalonych technologicznie, w szarych odcieniach. Szczególnie dobrze zaprezentują się tutaj produkty linii Noble, Serenity i Starlight.

Tam, gdzie srebrzysta elegancja spotyka się z surowością loftu

Surowy wystrój skąpany w akcentach srebra to odpowiedź na dzisiejsze trendy, wedle których ludzie pragną żyć bezpretensjonalnie, a jednak z klasą. Dzięki wprowadzeniu do wnętrz opartych na konwencji loftowej mieniących się dodatków, można stworzyć bardzo przyjemną i przytulną w odbiorze przestrzeń, która wcale nie traci na swoim modernistycznym, ascetycznym wyrazie. Srebro, podobnie jak styl przemysłowy, jest teraz bardzo na czasie, a przy tym doskonale komponuje się z szarością, dlatego nic dziwnego, że projektanci oraz pasjonaci stylowych wnętrz, tak chętnie wprowadzają ją do przestrzeni utrzymanych w tej konwencji. We wnętrzach Silver Loft stawia się na nieoczywiste połączenia. Obok lampy, która wygląda jak ze starej fabryki, można w kontraście zawiesić zdobny żyrandol rodem z pałacu, blat z betonu zestawić z szarą zabudową na wysoki połysk albo metalowy blat stolika kawowego ustawić na posrebrzanych nóżkach. Taka oswojona surowość z pewnością przypadnie do gustu wszystkim zwolennikom awangardowych rozwiązań.

Niech Twój loft zabłyśnie!

Wnętrza Silver Loft w dużej mierze oparte są na szarościach, dlatego to właśnie materiały Technistone w tych wybarwieniach sprawdzą się tutaj najlepiej. W zależności od osobistych preferencji stylistycznych można postawić na produkty linii Noble lub Serenity, które słyną ze swojego podobieństwa do naturalnych kamieni lub linii Starlight, które w swój skład mają wtopione drobinki szkła i zwierciadeł. Spośród produktów linii Noble, w aranżacjach Silver Loft, szczególnie dobrze zaprezentują się elementy wykonane z materiału Noble Concrete Grey, który swoim wyglądem idealnie odzwierciedla wygląd betonu. Ciekawie wyglądać będą także materiały, takie jak Noble Desiree Grey, Noble Imperial Grey, Noble Pietra Grey, Noble Pro Frost, Noble Pro Cloud oraz Noble Pro Storm, które dzięki swojej stonowanej kolorystyce i charakterystycznym użyleniom, doskonale wpiszą się w zamysł surowych, przemysłowych wnętrz. Podobny efekt wizualny można uzyskać stawiając na materiał Crystal Calacatta Amnis, pochodzący z kolekcji Serenity. Dzięki dynamicznym, szarym użyleniom wijącym się po krystalicznie białym tle, wprowadzimy do wnętrza bardzo nowoczesny i elegancki styl. Spośród produktów linii Starlight w projektach Silver Loft idealnie sprawdzą się natomiast materiały Brilliant Grey oraz Starlight Grey, które dzięki efektownie mieniącej się powierzchni świetnie współgrają z posrebrzanymi dodatkami.

Zobacz również: