65-letnia Szwedka skazana na karę więzienia za krytykę islamu i migracji

0

W marcu sąd rejonowy uniewinnił kobietę, która została oskarżona o mowę nienawiści w komentarzach na Facebooku. Skrytykowała islam i napisała, że ​​„poziom IQ w Szwecji spadnie w wyniku imigracji”.

Teraz jednak została skazana na więzienie przez sąd najwyższy.„Jeśli ten wyrok się utrzyma, inteligencja w Szwecji będzie na poziomie złotych rybek” –  napisał jeden z użytkowników Facebooka. „Odrzućmy wszystko, co ma związek z islamem” – dodał inny.

Podczas śledztwa kobieta, która ma na imię Christina, została poddana sześciu przesłuchaniom, przeszukano także jej dom przez policję. Opisała to jako straszne przeżycie. Policja zażądała także od niej  przekazania kluczy, telefonu komórkowego i iPada. Cierpiała bardzo i źle się czuła przez uciążliwe traktowanie przez policję.

W 2016 r. kobieta została pobita do przez gang tak zwanych „dzieci uchodźców bez opieki”. Atak wpłynął między innymi na jej pamięć. Jednak nikt nie został skazany za tę napaść.

Tymczasem akt oskarżenia przeciwko niej liczył aż  150 stron!

Jednak sąd rejonowy argumentował, że prokurator nie udowodnił, kto faktycznie zasiadł przed komputerem, gdy pisano posty. Kobieta zaprzeczyła, że ​​to ona, i oświadczyła, że ​​jej lokator mógł skorzystać z komputera.

Sąd Najwyższy dokonał jednak innej oceny sprawy. Jego zdaniem dochodzenie wyraźnie pokazuje, że kobieta korzystała z swojego konta w tym czasie.

Zgodnie z wyrokiem jest winna „przestępczej pogardy wobec ludzi o muzułmańskich poglądach”. Kobieta, została skazana na trzy miesiące więzienia za osiem przypadków szerzenia nienawiści.

– Jestem przerażony  – powiedziała zdruzgotana Christina w krótko po wydaniu werdyktu.

voe

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ