Szwedzkie miasto chce powstrzymać przestępczość gangów migrantów kawą i kanapkami

3
Autobus kawowy - zdjęcie: Skyddsvärn

Centrum handlowe Nordstan od dawna jest miejscem spotkań przestępczych gangów złożonych z migrantów. To jednak się kończy-  donosi Samhällsnytt.

Agencje socjalne i organy ścigania zgodziły się kupić „autobus do kawy”, w którym młodym bandytom zaoferuje się filiżankę kawy, aby zaniechali kradzieży i handlu narkotykami.

Oprócz podawania kawy autobus będzie również służyć jako baza do „budowania relacji” z przestępcami migrantami. Pomysłodawcy tej akcji mają nadzieję, że budowanie relacji pomoże wpłynąć na młodzież dzięki „doradczym i motywowanym rozmowom”.

Autobus będzie kursował przede wszystkim wieczorami i nocami w weekendy i odwiedzi wiele „brudnych miejsc” w Göteborgu.

Jedna z pomysłodawczyń tego planu, Emma Forsyth, mówi, że filozofią projektu jest motto -„zadowoleni ludzie to spokojniejsi ludzie” – przy filiżance gorącej kawy i kanapce zmniejszy się skłonność do popełniania przestępstw – uważa ta kobieta. Ma się nadzieję, że rozmowa przy filiżance kawy będzie stanowić pierwszy krok do tego, aby opuścić  świat zbrodni i rozpocząć nowe życie.

Niektóre z gangów to tak zwane marokańskie dzieci ulicy, które nielegalnie mieszkają w tym kraju. Po wypiciu kawy i kanapki otrzymają schronienie w schroniskach  dla bezdomnych.

– To może wydawać się banalnie proste –  mówi Emma Forsyth – Ale czasami to, co proste, jest również skuteczne.

Lotta Mosander, odpowiedzialna za koordynację prac związanych z bezpieczeństwem w Nordstanie, zgadza się z Emmą Forsyth. Autobus oznacza, że ​​w Nordstanie, według niej, będzie bezpieczniej.

 – Dlatego autobus z kawą jest potrzebny –  mówi.

Jednak podobne projekty testowane wcześniej w Sztokholmie i Malmö nie przyniosły pozytywnych rezultatów.

Inne projekty w tej samej kategorii – takie jak opaski na rękę dla kobiet z napisem „nie dotykaj mnie” i anonimowe plakietki dla pielęgniarek również zawiodły.

voe

3 KOMENTARZE

  1. Bandyta ktury z premedytacją wymyśli plan rabunku i włamie się do twojego domu z bronią w ręku…Tak a ty wtedy poczęstuj go Kawką i Kanapkami i dobrowolnie ze zrozumieniem oddaj mu Cały Dorobek swojego Życia….!!!! Bo Kur..a jest EMIGRANTEM….!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ