ONZ ostrzega: Syn Osamy bin Ladena rozbudował Al Kaidę. Jest bardziej niebezpieczna niż kiedykolwiek

0

Hamza bin Laden, syn Osamy bin Ladena przebudował Al Kaidę, która jest teraz silniejsza i bardziej niebezpieczna niż kiedykolwiek wcześniej – ostrzegają eksperci  ONZ.

Raport ekspertów ONZ ostrzega, że ​​ atak terrorystyczny Al Kaidy  byłby znacznie groźniejszy niż ten z 11 września 2001 roku.

„większy niż 9/11” mógłby mieć miejsce w przypadku.

Raport Foxnews.com : Raport wykazał, że Al-Kaida jest wciąż globalną siecią terrorystyczną, silniejsza niż ISIS w takich miejscach jak Somalia, Jemen i Południowa Azja – a jej przywództwo w Iranie zyskało na znaczeniu.

Co więcej, syn bin Ladena – Hamza bin Laden – „nadal pojawia się jako przywódca w Al-Kaidzie” – czytamy w raporcie.

„Przywódcy Al-Kaidy demonstrują strategiczną cierpliwość, a jej regionalne filie dobrze osadzają się w lokalnych społecznościach ” – zauważono.

Wcześniej The Guardian poinformował, że 29-letni Hamza, który powiedział, że chce pomścić swojego ojca, prawdopodobnie poślubił córkę Mohammeda Atty – obywatela Egiptu, który porwał i poleciał  pierwszym samolot na Trade Center 11 września 2001 r.

ONZ stwierdziło, że istnieje bezpośrednie globalne zagrożenie ze strony Al-Kaidy, wskazuje na to m.in. „poprawa przywództwa i poprawa komunikacji prawdopodobnie zwiększą zagrożenie w czasie, podobnie jak wzrost tendencji, już widocznych w niektórych regionach, gdzie zwolennicy ISIS dołączają do Al-Kaidy. „

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ