Brytyjka chce zwrotu pieniędzy za urlop w Hiszpanii – „Bo było tam za dużo Hiszpanów

0

81-letnia Freda Jackson domaga się odszkodowania za nieudane wakacje w Hiszpanii. Powód? „Było tam za dużo Hiszpanów”!

Sprawa seniorki z Wielkiej Brytanii, która postanowiła na urlop wybrać się do Benidormu w Hiszpanii, popularnego kurortu dla emerytów, została opisana zarówno przez media hiszpańskie („El Pais”, „El Mundo”), jak i brytyjskie („The Sun”, „Metro”). Kobieta mieszkająca na co dzień w Blackburn, hrabstwo Lancashire po powrocie do kraju postanowiła złożyć skargę do biura podróży, które zorganizowało wyjazd. Od Thomasa Cooka domagała się pełnego zwrotu kosztów wakacji (1133 funtów) za „fatalne warunki”, jakie miały panować w miejscowości Benidorm.

O co konkretnie chodziło? O Hiszpanów, którzy – o dziwo! spędzali urlop w Hiszpanii. „Hotel był pełen hiszpańskich turystów, którzy bardzo działali nam na nerwy swoim chamskim zachowaniem” – komentowała na łamach brytyjskiego tabloida.

Po powrocie do Anglii kobieta oficjalnie zwróciła się do Thomasa Cooka o zwrot pieniędzy lub darmowe wakacje. Biuro najpierw zaoferowało narzekającej na „wakacyjną katastrofę” kobiecie voucher o wartości 75 funtów, a później podniosło kwotę aż do 566. Podkreślono przy tym, że nie jest to zadośćuczynienie za nieudany urlop, ale rekompensata za zmianę terminu lotu, która była spowodowana „błędem w systemie”.

źródło:polishexpress

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ