„Gra Odcieni” – nowoczesny sposób na spójną kompozycję wnętrza

0

Beże i szarości to kolory, które w ostatnich sezonach opanowały wnętrza. Ze względu na swój stonowany charakter wprowadzają do przestrzeni spokój i harmonię. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym w tym sezonie jest zastosowanie w pomieszczeniu wielu odcieni danego koloru – tym sposobem można nadać wnętrzu indywidualnego wyrazu, nie zaburzając panującego w nim porządku.

Monochromatyczne wnętrza jeszcze kilka miesięcy temu stanowiły prawdziwy hit aranżacyjny. Dziś nadal chętnie urządzamy nasze domy w jednolitej kolorystyce, ale częściej i odważniej stosujemy jej rozmaite odcienie, a także bawimy się strukturami i materiałami. Takie rozwiązanie sprawia, że nie tracimy uczucia uporządkowania przestrzeni, a tym samym wprowadzamy do wnętrza nutkę oryginalności. Jak grać odcieniami i jakimi zasadami się kierować w procesie aranżacji, podpowiadają specjaliści marki Komandor wraz z architektką wnętrz, Joanną Misiun, w specjalnie przygotowanej księdze trendów „TrendBooku 2018”.

Wnętrza, które mienią się odcieniami

Mogłoby się wydawać, że aranżacje oparte na jednym kolorze są monotonne. Nic bardziej mylnego! Dzięki wykończeniu wnętrza lub wykonaniu mebli na wymiar w kilku odcieniach jednej barwy oraz wykorzystaniu różnych struktur i materiałów, można stworzyć naprawdę ciekawą stylizację.

W pomieszczeniach, w których panuje „Gra odcieni” nie ma miejsca na sztampę. Takie stylizacje są delikatne, ale przy tym bardzo stylowe i różnorodne. Elementy utrzymane w wielu odcieniach danego koloru, tworzą nowoczesne wnętrze, które jednak poprzez zróżnicowanie struktur i materiałów pozostaje wyjątkowe w swej prostocie – mówi Joanna Misiun, architektka wnętrz i współautorka Trendbooka.

Najmodniejsze są obecnie neutralne, bardzo stonowane kolory, takie jak beże i szarości, które nie tylko stanowią doskonałą bazę we wnętrzu, ale także pięknie komponują się z każdym stylem. Dyskretne przechodzenie od jasnych, subtelnych odcieni, przez nieco bardziej nasycone, aż po te ciemne i głębokie, sprawia, że prezentujemy w naszych aranżacjach wielowymiarowość tych kolorów oraz ich ukryte piękno.

Komponujemy kolory, struktury i materiały

„Gra Odcieni” sprawdzi się w każdym pomieszczeniu naszego domu. Beże czy szarości można zastosować na ścianach, podłogach, tkaninach, a nawet personalizowanych meblach na wymiar. Ciekawy efekt aranżacyjny uzyskamy łącząc matowe powierzchnie utrzymane w tonacjach beżów z połyskliwymi elementami. Tym sposobem zagramy we wnętrzu światłem, dodając mu ponadczasowego blasku. Gładkie, matowe powierzchnie utrzymane w odcieniach jasnej szarości czy grafitu doskonale komponują się natomiast ze strukturami betonu, kamienia oraz drewna w podobnej kolorystyce. Stonowany, jednak oryginalny wygląd takich materiałów nada przestrzeni designerskiego i bardzo eleganckiego akcentu. Ciekawym rozwiązaniem jest także zabawa kontrastami. Zestawiając biel czy jasną szarość z grafitem lub czernią stworzymy zabudowę, która podkreśli nowoczesny charakter stylizacji.

Systemy Opal, Szafir czy Lazuryt użyte w drzwiach mebli oraz system Orto jako przestrzenna zabudowa, poprzez swoje kształty i kolory idealnie będą prezentowały się we wnętrzach, którym prześwieca idea „Gry Odcieni”. Łącząc mat z połyskiem, gładką powierzchnię z ciekawą strukturą czy różne faktury materiałów w odcieniach danego koloru, można stworzyć mebel, który zachwyci wyszukanym, choć prostym i nowoczesnym stylem – dodaje Joanna Misiun, architektka wnętrz i współautorka Trendbooka.

W trendzie „Gra Odcieni” zawsze obracamy się wokół jednego wiodącego koloru. Tutaj panują spokój i harmonia, które osiąga się poprzez zabawę odcieniami, strukturami i materiałami. Wnętrza oparte na rozmaitych tonacjach beżów czy szarości to przestrzenie idealnie wpisujące się we współczesne kanony dobrego designu.

Producent: Komandor SA

www.komandor.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ