Eklektyzm wciąż w modzie!

0

Styl eklektyczny to swego rodzaju fuzja epok i konwencji, która wprowadza do wnętrz element zaskoczenia. Przestrzenie urządzone w tej estetyce świetnie wpisują się w obecne trendy w świecie designu, a przy tym noszą miano ponadczasowych.

Poprzez łączenie ze sobą mebli z różnych epok, kilku stylów, a także rozmaitych materiałów, kolorów i wzorów można stworzyć wnętrze oryginalne i ponadczasowe, a także idealnie wpisujące się w kanony wyszukanego stylu eklektycznego. W tym roku konwencja ta szczególnie zyskuje na wartości, ponieważ coraz modniejsze staje się personalizowanie wnętrz, łamiąc utarte do tej pory schematy w zakresie aranżacji domowych przestrzeni. Pozornie stylizacje utrzymane w estetyce eklektycznej mogą wydawać się niespójne i chaotyczne, jednak tak naprawdę wszystko ma w nich swoje starannie przemyślane miejsce.

Stylowa mieszanka dla każdego

W dzisiejszych czasach tak wiele rzeczy nam się podoba i niekiedy ciężko jest nam obejść się bez którejś z nich podczas urządzania wnętrz. Po co więc ograniczać się do jednego stylu, skoro możemy mieć wszystkiego po trochu, decydując się na urządzenie domu w estetyce eklektycznej? Nie oznacza to jednak, że w takich aranżacjach nie panują kompletnie żadne zasady – tutaj liczy się przede wszystkim wysoko rozwinięty zmysł estetyczny. Łącząc elementy typowe dla różnych epok i stylów, a także mieszając materiały, kolory i wzory, można wykreować wnętrze zachwycające swoim designem, a przy tym takie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Aranżując eklektyczną przestrzeń trzeba jednak użyć wyobraźni, a także wykazać się wyczuciem smaku i proporcji. W stylizacjach utrzymanych w estetyce eklektycznej doskonale zaprezentują się drewniane podłogi Kaczkan, które z jednej strony będą pełniły szlachetne tło dla charakternych mebli i dodatków, a z drugiej dodadzą wnętrzu ciepłego i przytulnego klimatu. Dzięki wyprodukowaniu ich z dębiny szypułkowej z warmińsko-mazurskich lasów, spełniają one najwyższe standardy jakości oraz są wysoce odporne na codzienne użytkowanie.

Eklektyczne impresje

Eklektyzm można wprowadzić do domu na wiele sposobów. Najczęściej dokonuje się tego poprzez łączenie starych, sentymentalnych mebli z tymi o współczesnym designie lub zestawiając elementy typowe dla różnych stylów – na przykład glamour i industrialu. Ale ciekawy efekt aranżacyjny można uzyskać także dzięki skomponowaniu rozmaitych materiałów, kolorów i wzorów. Surowe drewno i miękki plusz, drewniana podłoga w różnych wybarwieniach czy grochy w duecie z kratą to tylko kilka propozycji. Czasem wystarczy jeden mebel lub dodatek, aby całkiem odmienić wnętrze oraz nadać mu indywidualnego rysu. Dopóki całość wygląda harmonijnie, można mówić o prawidłowym zastosowaniu stylu eklektycznego. Ciekawie w takich stylizacjach zaprezentują się deski Kaczkan w jednym kolorze ułożone w tradycyjny sposób lub we wzór jodełki, na który złożą się klepki w rozmaitych odcieniach. Pierwsze rozwiązanie przypadnie do gustu osobom, które preferują stonowane tło dla wyszukanego wystroju, natomiast drugie spodoba się tym, którzy pragną wprowadzić powiew eklektyzmu do swoich wnętrz za pomocą podłogi oraz postawić na mniej finezyjne elementy wyposażenia. W eklektycznych stylizacjach doskonale sprawdzą się podłogi pokryte olejami naturalnymi z kolekcji Colours of the Nature i Beauty of Country oraz lakierami UV z linii Colours of the World. Takie wykończenie desek przekłada się na ich jeszcze większą trwałość, łatwość pielęgnacji, a także bardzo nowoczesny wygląd.

Mogłoby się wydawać, że we wnętrzach eklektycznych nic do siebie nie pasuje. Jednak po chwili dostrzegamy, że tutaj każdy detal jest na swoim miejscu, a stylizacja tworzy spójną całość, która z pewnością mogłaby zagościć na okładce najlepszego magazynu wnętrzarskiego.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ