Dziennikarz Piotr N. trafi przed sąd. Grożą mu 3 lat więzienia

1

Po ponad 9 miesiącach od spowodowania wypadku do sądu w Piasecznie wpłynął akt oskarżenia. Piotr N. potrącił kobietę na pasach jadąc bez prawa jazdy i ważnego przeglądu swojego chevroleta.

Jak dowiedział się „Super Express”, 25 czerwca Prokuratora Rejonowa w Piasecznie skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Piotrowi N. Dziennikarz został oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego.

– Zarzucono mu nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez niezachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych i potrącenie przechodzącej (…) pokrzywdzonej – poinformowała „Super Express” Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

To pokłosie wydarzeń z 5 października 2017 r., gdy Piotr N. jadąc przez Konstancin-Jeziornę potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, które utracił w 2009 r., ale był trzeźwy.

Pokrzywdzona trafiła do szpitala z urazem żeber. Według Kodeksu Karnego mogło dojść do popełnienia przestępstwa, gdyż osoba doznała naruszenia czynności ciała lub rozstroju zdrowia przez czas trwający dłużej niż 7 dni.

Oskarżony jechał nie tylko bez prawa jazdy, ale także bez ważnego przeglądu technicznego swojego auta i OC.

– Pojazd ten był technicznie niesprawny – mówiła rzecznik, dodając, że prokuratura przekazała materiały właściwej jednostce policji, która w tym zakresie przeprowadzi postępowanie w sprawie wykroczenia.

Dlaczego zatem sformułowano akt oskarżenia za nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa, skoro świadomie wsiadł do samochodu bez uprawnień tzn, bez prawa jazdy, a co najważniejsze bez ważnych badań technicznych i poruszał się niesprawnym samochodem?

wp/se

1 KOMENTARZ

  1. było to umyślne spowodowanie wypadku ponieważ świadomie wsiadł do auta niesprawnego, nieubezpieczonego i bez umiejętności prowadzenia takiego pojazdu. Prokurator winien wylecieć na zbity pysk za ściemnianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ