Ukradli wódkę przed weselem. Pan młody obiecuje nagrodę

0

W garażu w Lublinie, gdzie znajdował się alkohol. Sprawcy ukradli 144 butelki wódki, 6 butelek whisky oraz 18 butelek wina.

W najbliższą sobotę ma odbyć się ślub jednego z mieszkańców Lublina. Pan Patryk wraz z narzeczoną od dawna planowali wszystkie szczegóły tego wydarzenia. Jednak przygotowania zostały w drastyczny sposób przerwane.

– Alkohol był ukryty, więc ktoś musiał się postarać, aby go zlokalizować. Wszystko ważyło ok. 200 kg, więc raczej nikt tego nie wyniósł „pod pachą” – powiedział poszkodowany.

Wszystkie skradzione alkohole nie należą do popularnych marek. Wódka Ogiński Organic jest rzadko spotykaną w sprzedaży wersją ekologiczną w czarnych butelkach. Jest ona produkowana w bardzo małym nakładzie, a większe partie powstają głównie na zamówienie. Na szyjkach butelek znajduje się charakterystyczne logo z zielonym listkiem certyfikatu upraw ekologicznych.

Z kolei whisky pochodziło z niszowych destylarni. Wina zakupione były w Centrum Wina, na każdej butelce znajduje się etykieta dystrybutora.

Jak zapewnia poszkodowany, za pomoc w ustaleniu sprawcy włamania i kradzieży alkoholu przewidziana jest nagroda. Może to być połowa skradzionego alkoholu bądź też gratyfikacja finansowa.

Każdy, kto może pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia, proszony jest o kontakt z komisariatem policji przy ul. Wyżynnej 18 w Lublinie (tel. 81 535 49 20). Policja zapewnia pełną anonimowość.

źródło: lublin112.pl

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ