Niemka pomagała uchodźcom zamordował ją Marokańczyk

0

 

Ciało 28-letniej kobiety autostopowiczki z Niemiec znaleziono w Hiszpanii. Wkrótce potem  aresztowano marokańskiego kierowcę ciężarówki, o którym sądzono, że był zamieszany w jej morderstwo.

Sophia Lösche zaginęła 14 czerwca po tym, jak wsiadła do  ciężarówki podczas próbując podróżować autostopem z Lipska do Amberg w Bawarii. Jej ciało znaleziono w czwartek wieczorem w pobliżu stacji benzynowej niedaleko hiszpańskiego miasta Bilbao. Ciało kobiety ma ślady przemocy i  poparzeń.

Policja aresztowała 40-letniego kierowcę ciężarówki w Hiszpanii w związku ze zniknięciem młodej kobiety. Jest on obywatelem Maroka.

Lösche była wcześniej zaangażowany w wolontariat na rzecz uchodźców w Grecji, gdzie pomagała przy projekcie  „No borders kitchen” na wyspie Lesbos.

Jej brat Andreas Lösche, członek partii Zielonych i miejscowy polityk w bawarskim mieście Bamberg, napisał po aresztowaniu 40-letniego kierowcy ciężarówki: „Chcielibyśmy podkreślić, że narodowość ewentualnego sprawcy nie ma nic wspólnego z jego działaniami. Sophia aktywnie wspierała uchodźców i była zaangażowana w działania przeciwko prawicy”.

Zabójstwo  Lösche to nie pierwszy przypadek, w którym proimigrancki działacz w Niemczech został zamordowany przez obcokrajowca. W grudniu 2016 r. 19-letnia Maria Ladenburger została zgwałcona i zamordowana przez afgańskiego azylanta Husseina Khavari, Został skazany na dożywocie za morderstwo w marcu 2018 roku.

ude

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ