Pokroił tłumaczkę, dziś trafi na ławę oskarżonych. Rusza proces Kajetana P.

0

 

W poniedziałek odbędzie się pierwsza rozprawa z udziałem Kajetana P. oskarżonego o brutalne zabójstwo tłumaczki języka włoskiego w 2016 roku. Mężczyzna będzie najprawdopodobniej sądzony w specjalnej sali, gdzie w przeszłości odbywały się procesy najgroźniejszych przestępców.

Rozprawa rozpocznie się o godz. 10. Terminy kolejnych wyznaczono na 18 czerwca i 4 lipca.

Jak poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie rozprawa odbędzie się w kompleksie budynków sądowych przy ul. Kocjana. Z informacji medialnych wynika, że Kajetan P. będzie sądzony w specjalnej sali, która jest położona w oddzielnym, ogrodzonym budynku. To właśnie tam w przeszłości sądzeni byli najgroźniejsi przestępcy. Zeznają tam też osoby, których bezpieczeństwo jest szczególnie chronione.

GŁOWĘ NOSIŁ W PLECAKU

Kajetan P. jest oskarżony o brutalne zabójstwo tłumaczki języka włoskiego w 2016 oraz o uderzenie łokciem konwojującego go funkcjonariusza. Akt oskarżenia Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu w połowie lutego. W ocenie śledczych mężczyzna działał w warunkach ograniczonej poczytalności i może odpowiadać przed sądem.

3 lutego 2016 r. Kajetan P. – pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego – spotkał się z tłumaczką Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Tam – jak wynika z ustaleń śledczych – zabił ją nożem. Aby ukryć zwłoki i uniknąć odpowiedzialności, rozczłonkował je i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania. Następnie uciekł. Zatrzymano go po 11 dniach na Malcie i przekazano do Polski.

źródło RMF24

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ