Jak promować Polskę i Polaków? – spotkanie w ramach Maja na Foksal, w Domu Dziennikarza w Warszawie, przy Foksal 3/5, 26 maja (sobota) g. 18.00

Wpływ Polaków na losy świata” – na taki temat dyskutować będą goście spotkania, które odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 18.00 w Domu Dziennikarza przy Foksal 3/5. Towarzyszyć mu będzie pokaz filmów z Festiwali „Losy Polaków” oraz „KSF Niepokalana”

Którzy Polacy najbardziej zasłużyli się dla świata? Których z nich należy promować m.in. poprzez wielkie filmy? Jak wspierać tworzenie „Wielkiej Encyklopedii Dziedzictwa Polonii Świata” oraz „Leksykonu Multimedialnego Polaków”? O tym, w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, będą rozmawiać uczestnicy spotkania organizowanego przez Fundację Polska – Europa – Polonia.
W dyskusji udział wezmą specjalni goście m.in. z USA i Białorusi: Jerzy Barankiewicz (USA) – inicjator i prezes Polskiego Salonu Artystycznego w San Diego, Jurij Goruliow (Białoruś) – reżyser filmowy, autor filmów o Kresach i kard. Kazimierzu Świątku oraz Cezary Ciszewski – dziennikarz, autor programów Telewizji Polonia. Spotkanie poprowadzą: Zygmunt Gutowski – dziennikarz radia i telewizji, prezes Fundacji Polska-Europa-Polonia oraz Ryszard Łączyński – dyrektor Festiwalu „Losy Polaków”. W sobotni wieczór przy Foksal zaprezentowane zostaną też filmy z Festiwalu „Losy Polaków” oraz Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „KSF Niepokalana”.

Festiwal „Losy Polaków” to przegląd profesjonalnych i amatorskich dzieł multimedialnych, którego tematem przewodnim w 2018 roku jest 100-rocznica odzyskania niepodległości. Celem Festiwalu jest promocja poprzez filmy i programy Polskiej historii, kultury, tradycji, a także Polski współczesnej wśród odbiorców krajowych, a także wśród środowisk polonijnych w świecie.

Zapraszamy!