Servizio Fotografico L'Osservatore Romano

Luksusowy Lamborghini Huracan ofiarowany papieżowi Franciszkowi zeszłej jesieni zarobił prawie milion dolarów na aukcji Sotheby’s 12 maja w Monako.

Samochód, o wartości około 400 000 USD, sprzedano za imponującą kwotę 970 000 USD, z których większość przeznaczona jest na odbudowę irackiego miasta Niniwa, które zostało zajęte i najechane przez Państwo Islamskie w 2014 roku.

Papieska fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, która nadzoruje projekt w Iraku, ma nadzieję na powrót chrześcijan na równinę Niniweh, dzięki poprzez odbudowie domów, struktur publicznych i kościołów.

Pozostałe 30 procent wpływów ze sprzedaży Lamborghini zostanie przekazane na wsparcie dwóch innych organizacji charytatywnych, mianowicie Wspólnoty Papieża Jana XXIII, która pomaga kobietom, które są ofiarami handlu ludźmi i prostytucji, oraz dwóch włoskich stowarzyszeń pracujących w Afryce, GICAM, która  specjalizuje się  w chirurgii ręki i Przyjaciół Afryki Środkowej, która koncentruje się na pomocy kobietom i dzieciom.

mak