TERMIN: 20 maja, niedziela, godz. 12.00-19.00

MIEJSCE: PARK BRÓDNOWSKI

Wstęp wolny!

Zapraszamy na jubileuszowy 10.Festiwal Dzieci i Młodzieży ARTYSTYCZNY TARGÓWEK w plenerowej atmosferze Parku Bródnowskiego.

900 młodych artystów i 7 godzin prezentacji scenicznych z obszaru muzyki, tańca i sztuki!

W plenerowym miasteczku zaproponujemy szereg animacji, gier i zabaw wśród zieleni, szumu wody i z Parkiem Rzeźby w tle. Rezerwujcie czas! 

W tym dniu Park Bródnowski zmieni się w dziecięcą krainę pełną przygód i niezapomnianych wrażeń.

Profesjonalna scena to miejsce promocji młodych talentów. Zobaczycie najszybszy taniec świata, czyli taneczne show boogie woogie,  będą śmiałkowie, którzy zaprezentują taniec irlandzki i spróbują zbliżyć się do 38 uderzeń butem o parkiet w ciąg jednej sekundy. Zaciszańscy bboye zatańczą breaka i pokażą kilka ciekawych ewolucji. Ze sceny popłyną dźwięki legendarnego „Snu o Warszawie”, czy dźwięki wygrywane na bębnach.

W pasażu placówek skorzystacie m.in. z gigantycznej ilości klocków LEGO, by stworzyć wymarzone budowle, pojazdy, weźmiecie udział w plenerowej mini pracowni malarstwa. Zaproponujemy gniotki, słoiczki sensoryczne, teatrzyk Kamishibai, kreatywne czytanie, kącik zabaw konstruktorskich, prace z recyklingu i papieroplastyka, przypinki dla Mamy i Taty.

Tradycyjnie już pojawią się animatorzy Klanzy, którzy zaproponują udział w ciekawych konkurencjach i łamigłówkach, a twarze dzieci pomalowane przez Panią Plastyk z Klanzy będą prawdziwymi dziełami sztuki. W rolę animatorów spróbują wcielić się również uczniowie.

Na terenie miasteczka wyrosną dmuchańce.

Z całą pewnością możecie zaplanować wielogodzinny pobyt w Parku Bródnowskim. Restauracja Zapętlona serwować będzie ciepłe posiłki, znakomitą kawę i desery.

Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek” to przedsięwzięcie, które promuje edukację kulturalną dzielnicy Targówek na szeroką skalę pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Dyrektor Domu Kultury Zacisze.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/artystycznytargowek

https://www.facebook.com/events/1813996415570865/

Zobacz również: