Policja z belgijskiego Blankenberge prowadzi dochodzenie w sprawie ciężkiego pobicia dwóch Polaków. Mężczyźni próbowali odpędzić nielegalnych imigrantów, którzy usiłowali dostać się do naczepy zaparkowanej ciężarówki. Intruzi początkowo uciekli, ale szybko wrócili uzbrojeni w kamienie i noże, którymi zaatakowali Polaków. Jeden z mężczyzn został ciężko ranny w głowę.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 4:00 w środę w pobliżu Campingu Dallas. 25- i 26- letni Polacy są pracownikami jednej z firm w porcie Zeebrugge. Mężczyźni szli w stronę miasta Blankenberge. Wtedy zauważyli, że kilka osób próbuje dostać się do zamkniętej ciężarówki.

Polacy przepędzili intruzów i udali się w dalszą drogę. Tamci jednak dogonili ich po krótkiej chwili uzbrojeni w noże i kamienie. Najpierw zaczęli rzucać w Polaków kamieniami, a gdy jeden z nich upadł, zaatakowali go nożem. Drugi z Polaków, który ruszył koledze na pomoc, otrzymał kilka uderzeń nożem w głowę.

Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia, a Polacy zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale jeden z nich ma ciężkie rany głowy. Portal hln.be podaje, że mężczyzna ma sparaliżowaną twarz.

Belgjska policja stara się odnaleźć imigrantów.

Policja apeluje, by na przyszłość nie podejmować samodzielnych interwencji, ale od razu wzywać na miejsce funkcjonariuszy.

rmf24.pl