Niemiecki festiwal fajerwerków Rhine in Flames został przyćmiony przez ataki seksualne, tak twierdzą lokalne media . Po festiwalowych pokazach  policja otrzymała wiele zgłoszeń  napaści seksualnych.

Policja zbadała kilka incydentów, które miały miejsce w miniony weekend. W sobotę  zgłoszono trzy przestępstwa seksualne.

Policja kontynuowała dochodzenie w sprawie kolejnych kilku przestępstw seksualnych, które zostały zgłoszone w poniedziałek, 18-latka został zaatakowana seksualnie w kolejce do toalety. Podobny atak miał miejsce przed główną sceną.

Kobieta, która była w grupie ośmiu osób, z których dwie były kobietami, została odizolowana od nich przez kilkunastu napastników i obmacana. Te sprawy są nadal badane przez policję, ale sprawców nie ujęto.

– Ich rysopisy istotne dla poszukiwań są obecnie niedostępne  – powiedział rzecznik policji Simon Rott.

Policja była proszona o interwencję przez całą noc. O 2:30 zatrzymano w sumie osiem osób. Oprócz obrażeń ciała, policja odnotowywała głównie obelgi i kradzieże. W sumie służby ratunkowe musiały działać w 195 przypadkach.

Rhine in Flames, to nazwa pięciu różnych pokazów ogni sztucznych wzdłuż Renu w Niemczech. Pokazy odbywają się corocznie, w różnych miejscach wzdłuż rzeki.

voe