fot. facebook

Mężczyzna pochodzenia arabskiego został aresztowany po tym  jak odnaleziono ciała 85-letniej kobiety z 11 ranami kłutymi, w spalonym mieszkaniu w Paryżu.  Jak podkreślają francuskie środowiska żydowskie ofiar  ocalała z Holocaustu  a śmierć spotkał ja z rąk antysemity.

Incydent miał miejsce w domu kobiety przy Avenue Philippe Auguste w 11. dzielnicy, poinformował Le Parisien , dodając, że samobójstwo zostało wykluczone. Ciało zostało odkryte w piątek.

Zatrzymano już  podejrzanego o morderstwo 29-latka, który został umieszczony w areszcie, poinformował AFP.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

W publicznym oświadczeniu w niedzielę, Narodowe Biuro ds. Kontroli Antysemityzmu (BNVCA) stwierdziło, że na zwęglonym ciele kobiety znaleziono 11 ran kłutych. Ofiarę zidentyfikowano jako Mireille K.

Środowiska żydowskie wezwały władze, aby „dołożyły wszelkich starań, by znaleźć sprawcę i postawić go przed wymiarem sprawiedliwości” oraz aby ustalić. czy było to przestępstwo antysemickie, jak wszystko na to  wskazuje”.

Przedstawicielka francusko-żydowskiej grupy Conseil Representatif des Institutions Juives de France (CRIF) również wezwała do „całkowitej przejrzystości w obecnym dochodzeniu, tak aby motywy tej barbarzyńskiej zbrodni były znane wszystkim tak szybko, jak to możliwe”.  Przewodniczący grupy, Francis Kalifat, powiedział, że ta zbrodnia budzi „emocje i głębokie zaniepokojenie żydowskiej populacji we Francji”.

Jednak polityk francusko-żydowski Meyer Habib zauważył w niedzielę na Facebooku, że władze francuskie „bardzo ostrożnie łączą morderstwo z motywem antysemickim”. Dodał, że rodzina ofiary ocalałej z Holocaustu „nie ma  żadnych wątpliwości co do antysemickiego pochodzenia tego incydentu”.

Antysemityzm jest obecnie we Francji ogromnym problem, wielu Żydów opuszcza ten kraj w obawie przed atakami muzułmanów.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

mak

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ