Nadciągnęły burze magnetyczne, będą odczuwalne

1

Od niedzielnego wieczoru Ziemię nawiedziły trzy burze magnetyczne Poinformowała o tym strona laboratorium astronomii rentgenowskiej Słońca. Według danych specjalistów laboratorium 18 marca wieczorem i w nocy z 18 na 19 marca zarejestrowano dwie słabe i jedną umiarkowaną burzę magnetyczną.

Pierwsza była słaba — kategorii G1 w pięciopunktowej skali. Rozpoczęła się w niedzielę o 19:00 czasu polskiego i trwała do 22:00. Od 22:00 do 1:00 trwała umiarkowana burza kategorii G2, a od 1:00 do 4:00 — jeszcze jedna słaba. Poza tym zaburzenia pola magnetycznego Ziemi obserwowano w ciągu kolejnych trzech godzin od 4:00 do 7:00.

ZOBACZ!  Zwróciła mu uwagę na brak maseczki i została zaatakowana. Łódzka Policja wyjaśnia sprawę

W ubiegłym tygodniu media, powołując się na naukowców, poinformowały, że Ziemię nawiedzi najsilniejsza od początku roku burza magnetyczna. Specjaliści prognozowali, że na Słońcu dojdzie do potężnego i „ekstremalnie niebezpiecznego” wybuchu, którego skutki w postaci bólu głowy lub skoków ciśnienia arterialnego odczują nawet ci, którzy nie wierzą w meteoropatię. Poza tym siła ładunku energetycznego po wybuchu miała być na tyle duża, że spowoduje zakłócenia przyrządów elektrycznych a nawet satelitarnego systemu nawigacyjnego (GPS).

ZOBACZ!  Zwróciła mu uwagę na brak maseczki i została zaatakowana. Łódzka Policja wyjaśnia sprawę

NS

1 KOMENTARZ

  1. W takim razie co było w Polsce 20 marca o godz. 19.50 – z informacji które do mnie dotarły w Polsce był blackout – w dużych miastach tylko 2 sek – ale gdzie indziej było gorzej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ