31-letniej Polka w angielskim szpitalu straciła przez błąd lekarzy straciła obie nogi, ramię i palce. Magdalenie Malec postawiono błędną  diagnozę, co zakończyło się   amputacja kończyn.

Straciła obie nogi, prawe ramię oraz palce lewej ręki z powodu tego, że lekarze ze szpitala w Luton nie byli w stanie prawidłowo zdiagnozować sepsy.

Teraz moje życie, nie jest życiem, tylko wegetacją – walką o życie. Przez sześć miesięcy czekałam na operację moich kończyn z śmierdzącymi i gnijącymi rękoma i nogami. Nic nie przywróci mi tego, co straciłam. Nigdy już nie pomaluje sobie paznokci, nigdy nie upnę w kucyk włosów mojej córce. I nigdy nie zaufam lekarzom. Jestem teraz bardzo sceptycznie nastawiona wobec wszystkich diagnoz” – komentuje kobieta na łamach serwisu „Women`s Health”.

W grudniu 2014 roku Malec dowiedziała się, że jest w ciąży. Niestety, w kilka tygodni później poroniła. W związku z tym, że kobieta mocno krwawiła i odczuwała potworne bóle żołądka zgłosiła się do szpitala. Lekarze odesłali ją jednak z kwitkiem, udzielając jedynie porady, aby zażywała leki przeciwbólowe i tabletki przeciwnowotworowe. Jak się później okazało Malec doświadczyła ciąży pozamacicznej.

Kiedy wreszcie doszła do siebie okazało się, że cierpi na rozległe niedokrwienie swoich kończyn, które bardzo szybko zostały zainfekowane gangreną. Sytuacja zaczęła się robić dramatyczna, bo tkanki kobiety zaczęły umierać. Jak się później okazało za wszystkim stała sepsa, której lekarzom nie udało się odpowiednio zdiagnozować. Okazało się także, że konieczna był przeszczep nerki. Życie kobiety zamieniło się w koszmar, a jej związek z ówczesnym partnerem rozpadł się.

Władze szpitala przeprosili za pomyłkę medyczną. Magdalena Malec zamierza jednak dochodzić swoich praw w sądzie.

eps