SZWECJA: Bili rekord w gwałcie zbiorowym! Dziennikarze i policja mówią teraz, że są ofiarami

0

Dziewczyna z Malmö była gwałcona zbiorowo przez 10 godzin. Teraz SVT (szwedzka telewizja państwowa) nadała reportaż informujący, że to sprawcy są ofiarami.

Zdarzyło się to na początku lutego, nastolatka była pod wpływem narkotyków, i przez dziesięć godzin była gwałcona dużą liczbę uchodźców w Lindängen, w Malmö. Wyglądało to jak bicie rekordu w gwałcie zbiorowym.

Niezwykłą rzeczą w tej sprawie jest fakt, że aż siedmiu gwałcicieli, to chłopcy  w wieku od 13 do 16 lat. Dwóch z nich zostało aresztowanych.

SVT przygotowało reportaż telewizyjny na temat wydarzenia, w którym sprawcy określani są jako ofiary.

– Ponieważ podejrzani mają mniej niż osiemnaście lat, a  młodzi mężczyźni, którzy dopuszczają się tej formy przestępstwa, są również uważani za ofiary – mówił narrator SVT podczas wiadomości.

– Jak zawsze, gdy dzieci popełniają okropne rzeczy, przestępcze lub inne antyspołeczne zachowania, zawsze traktujemy ich jako ofiary – mówi do SVT Martin Facks w imieniu służb społecznych.

Nawet policja, z którą rozmawiano w reportażu, składa podobne oświadczenia i uważa, że ​​młodzi sprawcy nie zdają sobie sprawy, że popełniają zbrodnię.

„Mamy tu dziennikarza, służby socjalne i policję, którzy nie przejmują  dziewczyną. Ale ciągle powtarzają, że sprawcy są ofiarami. Czy to cholernie normalne? Czy to dziwne, że w Szwecji nie możemy walczyć z tymi gangami, ci ludzie znajdują się na pozycjach władzy? Musimy przestać rozpieszczać te przeklęte świnie i poważnie traktować historie kobiet!” –  skomentował dziennikarz Joakim Lamotte na Facebooku. – To najgorsze, jakie widziałem od lat! Wstydźcie się! – dodał.

sev

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ