Szokujące prognozy ludności muzułmańskiej w Europie

0

Udział ludności muzułmańskiej w Europie wzrasta z roku na rok, także w wyniku gigantycznej imigracji na kontynent z krajów islamskich. Amerykański think tank Pew Research Center dokonał diagnozy dotyczącej tego, jak duży będzie odsetek muzułmanów w 2050 roku w Europie, w oparciu o trzy różne scenariusze imigracyjne. Nawet jeśli imigracja zakończy się jutro, udział ten będzie nadal wzrastał.

Pew Research Center to renomowany niezależny think tank w Waszyngtonie. Chociaż status religijny nie jest oficjalnie zarejestrowany we wszystkich krajach europejskich, think tank skorzystał z różnych badań, aby uzyskać wiarygodne dane. Dzięki tej metodyce liczba muzułmanów w UE, została oszacowana na 25,8 miliona, czyli 4,9 procent całkowitej populacji europejskiej w 2016 roku.

Różnice między poszczególnymi krajami są jednak duże. Szwecja ma obecnie 8,1 proc. Muzułmanów. W liczbach bezwzględnych daje około 800 000 muzułmanów w Szwecji, to drugie miejsce w Europie Zachodniej po Francji (8,8 proc.), która zawsze miała dużą populację muzułmańską, także ze względu na swoje stosunki z Algierią. Z drugiej strony, kraje bałtyckie i Europa Wschodnia można wymienić jako kontrast, gdzie większość krajów ma mniej niż dwóch muzułmanów na tysiąc mieszkańców. Szczególnie wyróżniają się tu Polska i Litwa.

Badanie nie koncentruje się na stopniu religijności, ale na pytaniu, czy ludzie identyfikują się jako muzułmanie. Oznacza to, że osoby, które pochodzą z Bliskiego Wschodu, na przykład, ale nie uważają się za muzułmanów, nie są uwzględnione w raporcie.

Odsetek muzułmanów w Europie w 2016 r .:

Odsetek muzułmanów w Europie w 2050 r.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ