Poseł PiS Dominik Tarczyński zapowiedział w czwartek, że w piątek złoży do prokuratury zawiadomienie w sprawie filmiku umieszczonego na profilu lidera grupy Behemoth Adama „Nergala” Darskiego.
Tarczyński napisał na Twitterze: „Pomogłem Decapitated wyjść z więzienia bo byli niewinni. Pomogę nergalowi pójść do więzienia bo jest żałosnym zerem które łamie prawo. Nie chodzi o poglądy polityczne, wyznanie czy różne wrażliwości. Chodzi o przekroczoną granicę. Jutro składam zawiadomienie do prokuratury” .
Na filmiku, który na swoim profilu umieścił Darski, trzyma gumowego penisa z przymocowaną do niego figurką Chrystusa. I śpiewa piosenkę z okazji Dnia Kobiet: „Marzec, marzec pięknie się wystroił. W kole, w kole między dziećmi stoi. I gromadkę uśmiechniętą pyta jakie dzisiaj święto? Zapamiętaj sobie – dzisiaj jest Dzień Kobiet!”.
Zgodnie z Kodeksem karnym „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
To nie pierwszy taki wybryk Darskiego. W marcu 2015 r. Sąd Najwyższy oddalił kasacje prokuratora i oskarżyciela posiłkowego od wyroku uniewinniającego Darskiego od zarzutu obrazy uczuć religijnych. Muzyk podczas jednego ze swoich koncertów podarł Biblię. SN uznał, że w związku z tym nie można mówić o popełnieniu przestępstwa.

ed