Gustav Kasselstrand, były przewodniczący Szwedzkiej Młodzieży Demokratycznej, utworzył nową partię polityczną pod nazwą Alternatywa dla Szwecji (AfS). Partii powstała przed wyborami parlamentarnymi w Szwecji, które odbędą się 9 września – donosi Expressen .

Według szwedzkiego serwisu informacyjnego FriaTider , Kasselstrand nazwał swój nowy ruch pierwszą szwedzką partię „remigracyjną” i dodał, że chcą „natychmiastowego zatrzymania” osób ubiegających się o azyl, a następnie odesłania imigrantów do miejsca, z którego przybyli.

Kasselstrand powiedział, że imigranci, którzy popełnili zbrodnie, oszukiwali system lub nie przyczyniają się do rozwoju szwedzkiego społeczeństwa, „nie mają tu miejsca” i powinni wrócić do swoich krajów ojczystych.

Kilka tygodni temu Jonathan Leman z organizacji lewicowej Expo, która podobno została sfinansowana przez kontrowersyjnego George’a Sorosanazwał AfS „bardziej radykalną” wersją szwedzkich Demokratów.

Natomiast szwedzcy demokraci całkowicie odcinają się od AfS porównują ją do Nordyckiego Ruchu Oporu.

– Cieszę się, że pozbywamy się ludzi o rasistowskich poglądach i godnych pożałowania zachowaniach z naszej partii – powiedział sekretarz prasowy szwedzkich demokratów Henrik Vinge.

sev