Muzułmanie zmordowali jej dziecko i zgwałcili bo odmówiła przejścia na islam. Papież nazwał ją męczennicą

2
Islamscy radykałowie zabili  dziecko chrześcijanki, zgwałcili ją i zapłodnili. Ojciec Święty przyjął na audiencji prywatnej  Rebeccę Bitrus, nigeryjską chrześcijankę, która przez dwa lata była więziona przez islamskich terrorystów z ugrupowania Boko Haram – poinformował Christian Post,
Chrześcijańska kobieta, musiała patrzeć, jak jej 3-letni syn jest topiony w rzece, po czym została zgwałcona i zmuszona do noszenia urodzenia bojownika Boko Haram w Nigerii. Kobieta podzieliła się  tą traumatyczną historią z Papieżem Franciszkiem w Watykanie.
W  specjalną noc  poświęconą  prześladowaniom chrześcijan, gdy Koloseum w Rzymie było  oświetlone czerwonymi kolorami  dla uświadomienia cierpień wyznawców Chrystusa, Rebecca Bitrus powiedziała papieżowi o okropnościach, których doznała – donosi  Crux.
Bitrus ujawniła, że gdy jej mąż zdołał uciec w sierpniu 2014 roku, kiedy radykalna islamska grupa Boko Haram zaatakowała małe miasto w Nigerii, gdzie mieszkali. Wówczas  ona i jej dwoje małych dzieci zostali schwytani.
Katoliczka została zabrana ze swoimi dziećmi do obozowiska leśnego, gdzie terroryści próbowali zmusić ją do przejścia na islam, ale odmówiła.
Jedna z bojowników  Boko Haram powiedziała: – Nie jesteście gotowi, aby nawrócić się na islam, więc mam zamiar dać wam lekcję – powiedziała i wrzucił jej 3-letniego syn Jonathana został do pobliskiego rzeka, w której utonął.
Obawiając się o życie swojego 5-letniego syna Zacharego, Bitrus powiedział, że zgodzi się „przejść na islam ale w duszy trzymała się wiary chrześcijańskiej.
– Przybyli na nas z bronią i zmusili do modlitwy. Za każdym razem, gdy pochylałem się, aby się modlić, recytowałem „Zdrowaś Mario” i „Ojcze nasz” – powiedziała kobieta.
„Jestem przekonany, że to mnie uratowało.”
Bitrus została następnie poślubiona jednemu z bojowników, który ją gwałcił przez kilka miesięcy, doprowadzając ostatecznie do ciąży i urodzenia chłopca, którego kobieta nazwała Christopher.
Po dwóch latach niewoli udało jej się uciec, gdy nigeryjskie wojska zaatakowały Boko Haram. Chciał nawet  pozostawić Christophera, który przypominał jej co wycierpiała. Położyła go nawet na leśnej polanie i zaczęła odchodzić, ale jej syn Zachary powiedział: – Jonathana już nie ma, nie mam małego brata, więc dlaczego nie weźmiesz Christophera?
Wtedy postanowiła zabrać dziecko ze sobą.
Franciszek, który również słyszał o prześladowaniach wielu innych chrześcijan, w tym Asi Bibi z Pakistanu, matki pięciorga dzieci , która została umieszczona w celi śmierci w związku z  rzekomymi bluźnierstwem. Papież oświadczył, że obie kobiety są męczennikami.
– Świadectwo Rebeki i Asia Bibi jest wzorem dla społeczeństwa, które dzisiaj ma coraz większy lęk przed cierpieniem – powiedział papież.

mak

2 KOMENTARZE

  1. Czy to nie ten sam papież nazwał bandy dzikusów z między innymi Nigerii wędrujących do Europy apostołami? Hipokryta… !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ