W mieście  Enköping rozpoczął się proces trzech muzułmanów podejrzanych o zgwałcenie 14-letniej dziewczynki. Atak został przeprowadzony na dachu domu w biały dzień. Gwałcicieli wypuszczono wolno i mogli dalej dręczyć swoją ofiarę w szkole.
Dwaj niedawno przybyli imigranci Bukuru Beninka Thibault (16 lat) i Subhi Yaser (15 lat),  to koledze szkoły ich ofiary,
Thibault przyszedł do dziewczyny po południu, w drodze do domu, i powiedział jej, że chce z nią porozmawiać. Zasugerował, żeby wejść na dach pobliskiego  domu młodzieżowego.
Tam zerwał  ubranie  z dziewczyny i zaczął ją gwałcić.  Ale jej gehenna na tym się nie skończyła. Thibault zawołał dwóch kolegów – Subhi Yasera i Mohammada Ziadla, aby przyłączyli się do gwałtu. Obaj  ochoczo wspięli się na dach, gdzie Yaser zdjął ubranie i zgwałcił 14-latkę po raz drugi. Ziad nie przyłączył się do ataku, ale zachęcał do gwałtu i fotografował atak swoim telefonem komórkowym.
Minęło kilka godzin, zanim dziewczyna zwierzyła się dorosłym, co się stało.
Po rozpoczęciu śledztwa obaj imigranci zostali uwięzieni, ale po tygodniu zwolniono ich. Obaj twierdzili, że nie zrobili nic nielegalnego i zaprzeczali oskarżeniom.
Po gwałcie dziewczyna nie mogła już chodzić do szkoły.  Gdyż większość uczniów w szkole obwiniała ją za to co się stało i groziła jej. Thibault i Yaser odnosili się do niej jak do dziwki,  i taką opinię rozpowszechniali o niej w szkole. Według nich 14-letnia dziewczynka „prosiła o to i chciała robić seks” z  dwoma mężczyznami i poprosiła trzeciego chłopaka o nagranie tego wydarzenia.
W końcu gwałcicieli przeniesiono  do szkoły w Västerås. Ich proces trwa.
samnytt.se