Watykan rozpoczyna krucjatę egzorcystów: rośnie liczba opętanych osób!

1

Watykan rozpoczyna kursy egzorcyzmów dla włoskich księży, aby pomóc im radzić sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na wydalanie złych duchów. Sycylijski ksiądz Benigno Palilla, który sam jest egzorcystą, powiedział, że demoniczne opętania potroiło się ostatnio.

Watykan rozpoczyna kursy egzorcyzmów dla włoskich księży, aby pomóc im radzić sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na wydalanie złych duchów.

Sycylijski ksiądz Benigno Palilla, który sam jest egzorcystą, powiedział, że demoniczne opętania potroiły się ostatnio.

Jak podaje  Radio Watykańskie,  liczba przypadków egzorcyzmów wzrosła do prawie 500 000 każdego roku. Wskazuje się na wzrost liczby osób korzystających z tarota czy wróżbitów: – Czyniąc to, otwiera się drzwi dla demona i do opętania” – powiedział ksiądz Palilla. Uznał jednak, że nie wszystkie przypadki były związane z opętaniem przez demony, a niektóre z nich były w rzeczywistości wynikiem problemów psychologicznych lub duchowych.

Rynek okultystyczny we Włoszech kwitnie, zgodnie z raportem konsumenckim z 2017 roku, w którym twierdzi się, że 13 milionów ludzi rocznie korzysta z pomocy parapsychologów i pseudo-uzdrawiaczy. Bezrobocie, problemy gospodarcze i niepewność co do przyszłości są jednym z głównych powodów poszukiwania tych usług.

Według Palilli, samoucy egzorcyści mogą nie podołać wyzwaniu, a program szkolenia – podobny do innych zawodów – byłby korzystny dla nowych księży, pozwalając im pracować razem z ekspertem w tej dziedzinie.

– Zainteresowanie wykonywaniem egzorcyzmów maleje jednak wśród młodszych księży. Wielu z nich jest przestraszonych i nie interesuje się spędzaniem czasu w pokojach bez okien, czytając o rytuałach egzorcyzmów – powiedział egzorcysta, ks. Vincenzo Taraborelli. Wcześniej, ten znany irlandzki egzorcysta i ksiądz wezwał Kościół katolicki do mianowania większej liczby egzorcystów.

W tym miesiącu odbywa się szkolenie na Sycylii i dotyczy ono sekt połączonych z satanizmem. Tymczasem w kwietniu w Rzymie odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona egzorcyzmowi. Niestety wielu chrześcijan nie wierzy w istnienie diabła lub opętania.

W 2014 roku Papież Franciszek udzielił błogosławieństwa Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Egzorcystów, oficjalnie uznając egzorcyzm w świetle prawa kanonicznego.

 Papież, który wychwalał dzieło egzorcystów, mówi, że obecne pokolenie „doprowadziło do przekonania, że ​​diabeł był mitem, obrazem, ideą, ideą zła. Ale diabeł istnieje i musimy z nim walczyć. „

 eps

1 KOMENTARZ

  1. Nic dziwnego. Katolicy to opętani ludzie, to wina indoktrynacji religijnej i robienia ludziom wody z mózgu. Wmawiają biednym ludziom katolickie absurdy i mamy to co mamy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ