„Dlaczego nowe polskie prawo o Holokauście jest kpiną” – krzyczy tytuł artykułu. Gazeta zamieszcza w nim opinię rabina Menachema Levine’a, który sugeruje udział naszego kraju w zagładzie Żydów.

„To kolejna porcja trików granych na milionach zamordowanych Żydów w Holokauście” – twierdzi Menachem Levine w odniesieniu do nowelizacji ustawy o IPN. Dodaje też, że przyjęte przez polski parlament i prezydenta prawo jest „hańbą i kpiną”.

Rabin przytacza też tweeta premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że „Auschwitz-Birkenau to nie jest polskie imię, a Arbeit Macht Frei nie jest polską frazą„.

Największe kontrowersje wzbudziła jednak okładka, która pokazuje polską flagę i godło, z których przebiaja się swastyka.

Mam nadzieję, że MSZ przygotowuje stanowczą reakcję, a PFN już szuka kancelarii w USA” – napisał Twitterze członek komisji weryfikacyjnej i były rzecznik ministerstwa sprawiedliwość Sebastian Kaleta.

Oburzenie budzi też opinia, że „to Polacy umożliwiali nazistowski Holokaust w Polsce. Bez współpracy z obywatelami lokalnymi, czasem biernie obserwującymi i wielokrotnie entuzjastycznie popierającymi, program masowego morderstwa byłby niemożliwy” – sugeruje.

Rabin pyta także, dlaczego wszystkie obozy śmierci zostały zbudowane na terenie naszego kraju i sam sobie odpowiada obłudnie: „Naziści wiedzieli, że Polska była antysemicka od wieków i byli przekonani, że Polacy nie będą protestować przeciwko obozom śmierci dla Żydów na ich ziemi”.

Źródło: washingtontimes.com