Yoko Ono, wdowa po Johnie Lennonie twierdzi, że przywołała ducha muzyka w rocznicę jego śmierci, podczas ceremonii „magii enochiańskiej”.

Yoko Ono była załamana po zwycięstwie w wyborach prezydenckich Donalda Trumpa. Na znak protestu przez dwa tygodnie nie odzywała się do nikogo.

Jednak po pewnym czasie jej stosunek do Trumpa uległ zmianie. Jej bliski współpracownik mówi, że John Lennon doradził jej, aby dała prezydentowi szansę. To, co powiedział o prezydencie Donaldzie Trump mocno zaskoczyło jego żonę. Ponoć doszło do tego w czasie przywołania jego ducha.

W nowojorskim budynku Dakoty Yoko Ono stworzył magiczny krąg z bliskimi przyjaciółmi. Według jej przyjaciółki wówczas wywołała ducha Johna Lennona używając zaawansowanych magicznych technik enochiańskich .

Yoko wyraziła swoje przerażenie stanem świata i po zapytaniu o „wsparcie i wskazówki” jej zmarły mąż doradził jej, aby się odprężyła i dała Trumpowi szansę spełnienia obietnicy zakończenia wojen na świecie. „Wszyscy mamy w sobie Hitlera, ale my także mamy miłość i pokój. Dlaczego więc nie dać Trumpowi szansy?’ – miał rzekomo stwierdzić Lennon.

wes