18-letni Afgańczyk, ubiegający się o azyl w Niemczech, został aresztowany pod zarzutem gwałtu – krótko po zwolnieniu go z więzienia za próbę gwałtu.
Człowiek, który nie jest wymieniony z nazwiska w mediach, odrzuca oskarżenia. Jego ofiara twierdzi, że została zaatakowana w domu w Esslingen,.
Brytyjski Daily Mail informuje: „Afgańczyk ubiegający się o azyl jest oskarżony o zgwałcenie 13-letniej dziewczynki w Niemczech. 18-letni mężczyzna został aresztowany w zeszły czwartek po tym, jak dziewczyna skontaktowała się z policją i zeznała, że zgwałcił ją w domu w Esslingen, niedaleko Stuttgartu. Mężczyzna niedawno opuścił więzienie po rocznym pobycie za  próbę gwałtu. Został zwolniony w grudniu zeszłego roku i mural od tego czasu  nadzór sądowy. Policja i prokuratorzy w Esslingen twierdzą, że dziewczyna, odwiedziła w poniedziałek mężczyznę w jego mieszkaniu. I tam Afgańczyk  zmusił ją do seksu (…)”.
W środę dziewczyna spotkała tego mężczyznę w centrum miasta, gdy ponowie zrzedłą od niej seksu i zagroził jej, wówczas zgłosił się na policję. 18-latek został aresztowany w swoim domu następnego dnia, informuje Süddeutsche Zeitung. Odmówił składania zeznań i nie przyznaje się do winy.
Rzecznik niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych powiedział, że nie można stwierdzić, czy mężczyzna zostanie deportowany, gdyż dochodzenie jest w toku. Zaznaczył jednak, że deportacja jest nieuchronna wobec każdego ubiegającego się o azyl, który został skazany na karę pozbawienia wolności na trzy lata lub więcej.
Źródło:WIĘCEJ TU