GÖRLITZ: Mężczyzna o śniadej karnacji zaatakował 18-letnią Polkę. Facebook zablokował jej profil, gdy o tym napisała

4

18-letnia Sandra ze Zgorzelca poinformowała na Facebooku, że  podczas zakupów w niemieckim  Görlitz została zaatakowana przez uchodźcę. Dziewczyna często jeździ do Niemiec, gdyż ma tam rodzinę,  przyjaciół i znajomych.

W środę, 7 lutego, dziewczyna przeżyła szokujące zdarzenie.  |Niewiele brakowało a mogło się to dla niej zakończyć tragicznie. Nastolatka  razem ze swoją siostrą pojechała na zakupy, gdy wysiadły z samochodu na parkingu przy ul. Blumenstraße, zza budynku wyłonił się mężczyzna o śniadej karnacji i zaatakował Sandrę.

– Pojawił się znikąd, w prawej ręce miał scyzoryk albo nóż. Powiedział coś do mnie w niezrozumiałym dla mnie języku, na pewno nie był to niemiecki i z całej siły kopnął mnie w klatkę piersiową. Zamarłam ze strachu, ledwo co oddychałam, ale trzymała mnie jeszcze adrenalina –powiedział Gazecie Wrocławskiej Sandra. I dodaje, że gdy mężczyzna ją kopnął – upadł i zgubił buta. To miało go na chwilę zatrzymać.

– Chyba miał luźno zawiązanego buta. Nie wiem. Nie zwracałam na to uwagi. Moja siostra zareagowała błyskawicznie i jak ten mężczyzna leżał, to złapała mnie za rękę i uciekłyśmy – dodaje 18-latka.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, Sandra chciał ostrzec innych i opublikować swoją historię na Facebooku, ale kilka godzin po publikacji – portal zablokował jej profil tłumacząc, że nie zgadza się na publikowanie rasistowskich treści. Wszystko za sprawą jednego słowa „uchodźca”, bo właśnie tak opisała Sandra swojego oprawcę. – Jestem pewna, że był to uchodźca. Właśnie na takiego wyglądał –twierdzi dziewczyna.

Źródło: Gazeta Wrocławska

 

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ