Pracownicy brytyjskiego ministerstwa musieli chodzić w pracy w hidżabach

0

Pracownicy brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przeze jeden dzień nosili hidżaby. Ta dziwna  akcja miała uosabiać „wyzwolenie, szacunek i bezpieczeństwo”.

Miało to miejsce w czasie światowego dnia hidżabu, który od 5 lat odbywa się 1 lutego. W ramach obchodów pracownicy ministerstwa otrzymali chusty, które nosili przez cały dzień. Co prawda przeciwnicy akcji wysuwali argumenty, że hidżab jest oznaką  „ucisku kobiet”, to pomysłodawcy nie wzięli tego pod uwagę. Akcja  noszeni hidżabów przez pracowników MSZ  zbiegła się w czasie z protestem kobiet w Iranie, które spaliły swoje chusty w akcie protestu przeciwko zmuszaniu ich do noszenia tradycyjnej chust zasłaniających twarz.

Tymczasem w mailu skierowanym do pracowników ministerstwa napisano: „Czy chciałbyś spróbować hidżabu lub dowiedzieć się, dlaczego muzułmańskie kobiety noszą chustę? Przyjdź na naszą akcję. Darmowe chusty dla wszystkich, którzy zdecydują się nosić go na dzień lub na część dnia. Muzułmańskie kobiety, wraz z wyznawcami wielu innych religii, wybierają noszenie hidżabu. Wielu znajduje wyzwolenie, szacunek i bezpieczeństwo poprzez noszenie go. #StrongInHijab. Dołącz do nas na #WorldHijabDay” .

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ