Dwie kobiety z Haiti, mieszkające w Massachusetts, zostały aresztowane po tym, jak podpaliły twarz 5-letniej dziewczynki w ramach rytuału voodoo.  Miało to  „uwolnić ją od demona, który sprawił, że się źle zachowywała”.

Foxnews.com donosi, że 29 stycznia zatrzymano dwie siostry: Peggy LaBossiere, lat 51, i Rachel Hilaire, lat 40, które w czasie rytuału voodu doprowadziły do ciężkiego poparzenia5-latki. Co więcej, groziły odcięciem głowy maczetą jej młodszemu brata.

Siostry zostały poproszone o wykonanie rytuał przez matkę dziewczynki, która też pochodzi z Haiti i jest fryzjerką jednej z podejrzanych. Matka nie została oskarżona, ale trafiła do szpitala na leczenie psychiatryczne.

Obie kobiety nie przyznały się do winy. Zaprzeczają również, że zraniły i podpaliły dziewczynkę i zagroziły jej bratu

Siostry powiedziały policji, że w przeszłości wykonywały „kąpiele oczyszczające” dla rodziny i przyjaciół, co wymaga intonowania modlitw, rozcierania kadzidła i olejków eukaliptusowych oraz soli morskiej na ciele, a także palącej się mirry.

– Dzieci czasami się palą, gdy duchy opuszczają ich ciała – mówiły beznamiętnie.

Dziewczynka doznała oparzenia trzeciego stopnia na twarzy, co pozostawi ją na stałe ślady. 5-latka szczegółowo opisała co wydarzyło się w domu sióstr. To pozwoliło na postawienie im zarzutów.

eps

Zobacz również: