W przedszkolu na wschodnim przedmieściu Pekinu, prowadzonym przez Fundację Clintonów, dochodziło do wykorzystywania seksualnego dzieci, oraz dziwnych eksperymentów na przedszkolakach.
Sprawa jest przedmiotem dochodzenia po stwierdzeniu wykorzystywania seksualnego dzieci i oznakowania igłą u dzieci. Rodzice mówią, że ich dzieci były rozbierane do naga, otrzymywały nieznane „białe pigułki” i „brązowy syrop”, były też molestowane seksualnie.
 Grupa rodziców zorganizowała protest przed przedszkolem.
– Nieposłuszne dzieci były  zmuszane do stania nago i zamykane w ciemnym pokoju w przedszkolu” – powiedział jeden z rodziców.
Chińskie media donoszą, że były incydenty, gdy nagi dorosły mężczyzna przeprowadzał „badania lekarskie” na  dzieciach.
 Według South China Morning Post, przedszkole, w którym wybuchł skandal, ma czesne w wysokości około 5000 juanów (750 USD) miesięcznie, co stanowi „około połowy przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w mieście”.
Chińskie media cytowały lokalnego urzędnika oświatowego, który powiedział, że co najmniej trzech nauczycieli w przedszkolu zostało zawieszonych.
Policja przeprowadziła już dochodzenie na temat domniemanego wykorzystywania dzieci.
„Niedawne przypadki wykorzystywania dzieci w przedszkolu bardzo zaszkodziły ofiarom i ich rodzinom i przyniosły poważne konsekwencje.
Wykryliśmy problem w zarządzaniu przedszkolem”, oświadczyło chińskie Ministerstwo Edukacji na swojej stronie internetowej.
use

Zobacz również: