Według brytyjskiego tabloidu The Sun, elitarne brytyjskie prostytutki pomagają służbom specjalnym w zdobywaniu tajnych informacji od obcych agentów działających w Zjednoczonym Królestwie Brytyjskim.

„Niektóre kobiety zajmują się tym za pieniądze, ale większość uważa, że w taki sposób wypełnia swój patriotyczny dług i wprowadza do swojego życia więcej niepokoju” — twierdzi tabloid. Ponoć obecnie w Wielkiej Brytanii znajduje się więcej „rosyjskich agentów” niż w okresie Związku Radzieckiego. „Co więcej, agenci Moskwy działający w Zjednoczonym Królestwie i Europie zachowują myślenie czasu wojennego” — podkreśla The Sun.

Brytyjskie prostytutki mają rzekomo pomagać służbom specjalnym w zdobywaniu tajnych informacji Według danych tabloidu większość z nich jest przekonana, że w taki sposób wypełnia swój patriotyczny dług.

Według The Sun kobiety te biorą po 5 tysięcy funtów za noc, i działają na rzecz MI5 i MI6. Ich zadanie polega na tym, aby w czasie rozmowy z klientami dowiedzieć się, jakie tajemnice Wielkiej Brytanii są zagrożone. Zajmujące się tym kobiety podróżują po całym świecie. Ich celem są dyplomaci i wysocy rangą członkowie wspólnot międzynarodowych.

„Niektóre kobiety zajmują się tym za pieniądze, ale większość uważa, że w taki sposób wypełnia swój patriotyczny dług i wprowadza do swojego życia więcej niepokoju” —stwierdza The Sun.

ude

Zobacz również: