WIELKA BRYTANA: Uczył dziewczynki Koranu i seksu

1
 Liaqat Mahmood (48 lat) z Oldham  w Wielkiej Brytanii, uczył 10-letnie dziewczynki  Koranu i seksu. Była szanowanym duchownym, który cieszył się powszechnym zaufaniem w swoim środowisku. Jednak został uznany przez sąd  za pedofila, co samo w sobie zapewne mu wśród swoich  reputacji nie nadszarpnęło. Bardziej bolesne okazało się fakt, że został skazany na pięć i pół roku więzienia.
Uwodniono mu co najmniej siedmiokrotne  wykorzystywanie seksualne dwóch dziewczynek, które uczył Koranu.
Mahmood przeprowadził się do Wielkiej Brytanii z Pakistanu w latach dziewięćdziesiątych, a ponieważ był znawcą Koranu, rodzice ze społeczności muzułmańskiej  w Oldham poprosili go, aby uczył ich dzieci. Na jego zajęcia uczęszczało około  20 uczniów i uczennic. Jak wykazano „zaczął on wykazywać niezdrowe zainteresowanie dwoma uczennicami”. Duchowny po pewnym czasie wykorzystywał seksualnie dziewczynki, zabierał je do pokoju z dala od reszty klasy, całował i dotykał w miejsca intymne.
Jedna z ofiar stwierdziła, że ​​nie zgłosiła od razu tych nadużyć, ponieważ Mahmood był szanowanym członkiem ich wspólnoty, a także przyjacielem jej ojca. Zatem obawiała się, że nikt jej nie uwierzy.
Dziewczyna powiedziała, że ​​to co jej zrobił ten człowiek wywołało poważne skutki  w jej życiu: utrudniało jej zaufanie do ludzi, a także spowodowało, że ​​walczyła wewnętrznie z niechęcią do wiary, gdyż kojarzyła się  jej z molestowaniem w czasie lekcji Koranu.
Prokurator stwierdził, że istnieje rozdźwięk między sposobem, w jaki Mahmood był postrzegany przez społeczność a przestępstwami, które mu udowodniono.
Sędzia Timothy Mort powiedział: – Te dziewczęta zostały ci powierzone  przez ich rodziców do nauczania Koranu. Oni ci zaufali, a ty nadużyłeś tego zaufania.
ed

 

1 KOMENTARZ

  1. Jakość edycyjna tego tekstu woła o pomstę do nieba. A może nawet do Allaha. W kilku miejscach trzeba się z kontekstu domyślać o co chodzi, tak niegramotnie napisane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ