Grozi zatruciem produktów w marketach! W kilku już znaleziono truciznę

0

Nieznany mężczyzna domaga się od sieci handlowych w Niemczech okupu w wysokości ponad 10 mln euro. Szantażysta grozi, że w przypadku nie spełnienia jego żądań rozprowadzi w supermarketach na terenie Niemiec i 20 innych krajów zatrute artykuły spożywcze. Jak się okazuje szantażysta już zatruł w jednym z supermarketów pokarm dla niemowląt.

Kilka dni temu szantażysta wysłał maila do policji oraz koncernów handlowych: Aldi, Lidl, Edeka, Norma, Rewe, a także do i organizacji konsumenckich. Informował w nim, że umieści w sklepach na terenie zatrute produkty spożywcze zawierających truciznę.

Autor wiadomości stwierdził, że jego działania może powstrzymać jedynie okup w wysokości 10 mln euro,.

Informacje te potwierdziła policja w Konstancji nad Jeziorem Bodeńskim, która prosi konsumentów aby zachowali szczególną ostrożność podczas robienia zakupów. W szczególność dotyczy to artykułów spożywczych dla niemowląt.

Według agencji DPA szantażysta miał poinformować także, że zatruł już kilka produktów i umieścił je w supermarkecie w Friedrichshafen. W pięciu słoiczkach z pokarmem dla niemowląt w jednym z marketów we Friedrichshafen nad Jeziorem Bodeńskim stwierdzono obecność trującej substancji – poinformowała w czwartek (28.09.17) policja. Jednocześnie zaznaczyła, że błędem byłoby skoncentrowanie się teraz wyłącznie na pokarmie dla niemowląt. Rzecznik policji oświadczył, że nieznany sprawca działał bez żadnych skrupułów i zapewnił, że władze podchodzą do sprawy „ze stosowną powagą.

Do zatrucia pokarmu dla niemowląt sprawca użył etylenoglikolu, który jest bezwonną substancją o konsystencji syropu i słodkim posmaku. Jak wskazała radca ministerialny Petra Mock „już 30 ml może zagrozić zdrowiu dorosłego człowieka”. Jednocześnie zapewniła, że środek ten nie musi doprowadzić do śmierci, jeśli na czas udzielona zostanie pomoc lekarska.

Służby sanitarno-epidemiologiczne natychmiast usunęły ze sklepowych półek podejrzane towary. W trakcie badań okazało się, że w pięciu faktycznie znajduje się substancja trująca, która dla dzieci może okazać się śmiertelna.

Trwają zakrojone na szeroka skalę poszukiwania szantażysty. Poszukiwany jest – według policji – mężczyzna w wieku około 50-lat, który nosi okulary korekcyjne oraz białą czapkę. Ubrany jest w białą koszulę i czarną kurtkę. Osoby, które mogły widzieć takiego mężczyznę, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji.

Nie dawno islamscy terroryści zagrozili, że będą umieszczać truciznę w żywności w europejskich marketach.

es

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ