Jak poinformował Zeid Ra’ad Zeid Al-Hussein, Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka, terroryści z Państwa Islamskiego zamordowali w Mosulu 163 cywilów.

– Moi pracownicy na miejscu poinformowali, że ciała mężczyzn, kobiet i dzieci leżą na ulicach dzielnicy al-Shira na zachodzie Mosulu. Ludzie zostali zamordowani przez terrorystów PI podczas próby ucieczki z miasta  — stwierdził urzędnik ONZ.  Jak dodał masowa egzekucja na cywilach odbyła się 1 czerwca.

Natomiast 7 kwietnia poinformowano o egzekucji w Mosulu 140 osób, które usiłowały opuścić dzielnice kontrolowane przez terrorystów.  Dzień wcześniej, na pustyni niedaleko miasta Dajr az-Zaur, doszło do zabójstwa 33 osób w wieku od 18 do 25 lat. Wszyscy zostali zadźgani obok wykopanego przez ekstremistów dołu.

Takie przypadki mają miejsce coraz częściej. ONZ jednie je odnotowuje, nie robi nic aby uchronić ludność cywilną na terenach objętych konfliktem. Jakby nie pamiętając, że ma za zadanie m.in. utrzymanie pokoju na świecie i ochronę praw człowieka. Jak widać robi to całkowicie nieskutecznie. Zresztą ONZ od lat konsekwentnie nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Może pora zlikwidować to zbędne acz kosztowne gremium?

des