Lekarz Ganesh Arunachalam, zatrudniono jako konsultant  w szpitalach St. Thomas i Queen Elizabeth w Londynie, został uznany winnym prześladowania i seksualnego napastowania młodszych stażem lekarek.

Jak podają brytyjskie media, lekarz notorycznie wysyłał sugestywne, wiadomości o treściach seksualnych do kobiet pracujących w szpitalach, a będących  niżej w hierarchii. Niektóre lekarki i pielęgniarki atakował fizycznie.  Nie zwracał przy tym uwagi na ich protesty.

Ganesh Arunachalam  został oskarżony o wykorzystywania swojej pozycji zawodowej do wywierania presji na podległe mu lekarki i pielęgniarki, aby je zastraszyć i molestować

Jedna z kobiet, która zeznawała przeciwko lekarzowi, przedstawiła w  sądzie ponad 60 obscenicznych wiadomości wysłanych na jej prywatny numer. Inna lekarka była wielokrotnie wbrew swojej woli przytulana i całowana. Każda z kobiet wielokrotnie prosiła doktora, by przestał zachowywać się w określony sposób – ten jednak z premedytacją robił swoje dalej.

Komisja orzekła, że lekarz te nie może dalej praktykować medycyny w Wielkiej Brytanii. Ponieważ jest  osobą, która nie rozumie podstawowych zasad obowiązujących nie tylko w zawodzie, który wykonuje ale w relacjach  międzyludzkich.

Lekarz nie przyznaje się do winy i twierdzi, że oskarżające go kobiety są „zazdrosne, napastliwe i rozżalone”.

Proces trwa.

eps