Australia odbierze paszporty pedofilom

Australia, jako pierwszy kraj na świecie, będzie odbierać paszporty pedofilom, aby nie mogli podróżować choćby do krajów azjatyckich i tam wykorzystywać seksualnie dzieci.
Nowa ustawa ma uniemożliwić pedofilom z Australii wyjazdy do takich krajów, jak Tajlandia czy Kambodża. Gdzie zboczeńcy dopuszczają się przestępstw seksualnych na dzieciach, i tym sposobem unikają odpowiedzialności prawnej we własnym kraju O zmianach prawa poinformował Julie Bishop, szefowa australijskiego MSZ. Australia będzie teraz wiodącym krajem w zakresie ochrony dzieci.
Według danych australijskiego MSZ, za wykorzystywanie seksualne dzieci zostało skazanych 20 tysięcy Australijczyków. Ich nazwiska znajdują się w specjalnym rejestrze. Ponad 800 z nich przebywało w ubiegłym roku poza granicami Australii. Jedna trzecia zignorowała obowiązek zgłoszenia wyjazdu organom policji.
– Oczywiste jest, że obowiązujące przepisy dotyczące podróży obecnie nie funkcjonują – oświadczyła Julie Bishop.
Michael Keenan, australijski minister sprawiedliwości, napisał na Twitterze, że jego kraj jako pierwszy na świecie zakaże wyjazdów zagranicznych za pedofilom. Stanie się to poprzez odebranie paszportu osobom skazanym za przestępstwa seksualne na dzieciach,
KNA/ex