Jak się okazuje  doradca prezydenta USA Donalda Trumpa w Białym Domu, jednoczenie jego zięć, Jared Kushner jest partnerem finansowym multimiliardera George’a Sorosa.

Tak twierdzi amerykański dziennik The Wall Street Journal. Według gazety spółka Cadre, której założycielem jest Jare Kushner, jest zadłużona na 250 milionów dolarów u George’a Sorosa.

Zięć Trumpa ukrywał do tej pory swoje związki ze spekulantem finansowym. Trzeba pamiętać, że Kushner działał w sztabie wyborczym Trumpa i współtworzył jego kampanię wyborczą. W której  wizerunek Sorosa  pojawiał się jako przeciwnika Trumpa, uosabiającego zły wobec zwykłych ludzi świat finansów.

Tajne związku zięcia Trumpa z Sorosem zapewne zaszkodzą wizerunkowi  Donalda Trumpa. Dla amerykańskiej, i nie tylko amerykańskiej, prawicy George Soros jest wcieleniem lewicowo-liberalnej polityki, która jest nastawiona na niszczenie tradycyjnych wartości.

Otoczenie Kushnera prawie natychmiast zaczęło go usprawiedliwiać. Jednak ona sam  nie zerwał kontaktów z Sorosem.

Wcześniej mówiło się, że  Kushner przez żonę Ivankę wpłynął na  decyzję prezydenta w sprawie przeprowadzenia nalotu na Syrię,

NS